صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/07/03
0.0 (0)

سیاوشی:

شاخص‌های زیست‌محیطی در بوم‌گردی نباید مغفول بماند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه علیرغم علاقه‌مندی گردشگر داخلی و خارجی خیلی دیر به موضوع بوم گردی ورود کردیم، گفت: گردشگر خارجی دنبال اقامت لوکس نیست.

طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ابلاغ ضوابط اقامتگاه‌های بوم‌گردی را توسط وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مثبت ارزیابی کرد و گفت: بر اساس سلایق افرادی که به این حوزه ورود کردند بوم‌گردی‌ها توسعه پیدا کردند و موضوع توسعه بوم‌گردی با هدف کمک به اقتصاد جوامع محلی مطرح شد البته نیاز بود ضوابط این اقامتگاه‌ها تعیین و ابلاغ شود زیرا صرفا در بوم گردی منافع اقتصادی نباید در نظر گرفته شود.

طیبه سیاوشی شاه عنایتی

دیر به موضوع بوم‌گردی ورود کردیم

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه علیرغم علاقه‌مندی گردشگر داخلی و خارجی خیلی دیر به موضوع بومگردی ورود کردیم، افزود: خوشبختانه تسهیلات مناسبی برای این مهم در نظر گرفته شده البته خشکسالی‌ها باعث شد به سمتی سوق یابیم که به بوم‌گردی توجه بیشتری داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه اکوسیستم و فضای زیستی مناطق در بوم‌گردی باید مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: اگر فضای زیستی دستخوش تغییر شود به هیچ وجه نمی‌توان آنها را به وضعیت سابق بازگرداند و آسیب‌های جدی برای سلامت طبیعت و انسان به دنبال دارد بنابراین نباید شاخص‌های زیست محیطی بوم‌گردی مغفول بماند و کمرنگ شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با یادآوری رابطه مستقیم رونق بوم‌گردی و صیانت از محیط زیست، گفت: امیدواریم که انسان و محیط زیست در کنار همدیگر در نظر گرفته شوند.

سیاوشی افزود: در این رابطه نیاز است برای افرادی که می خواهند اقدام به راه‌اندازی بوم‌گردی کنند کارگاه‌های آموزشی مناسب برگزار و آموزش‌های مناسب زیست محیطی به آنها ارائه شود تا انسان و طبیعت در کنار هم و تعامل با همدیگر رشد کنند.

گردشگر خارجی دنبال اقامت لوکس نیست

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: با توجه به خشکسالی‌ها بوم‌گردی بهترین راهکار جذب گردشگر داخلی و خارجی است؛ گردشگر خارجی به دنبال اقامت لوکس نیست بنابراین باید زیرساخت‌ها برای توسعه بوم‌گردی جهت جذب گردشگر بیشتر فراهم شود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:431207!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون