صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/22
0.0 (0)

پژمانفر به مناسبت روز سینما:

سینمای موفقی در تراز جمهوری اسلامی نداشته ایم

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: کسانی که سینمای معناگرا و هدفمند را دنبال می‌کنند باید حمایت شوند اما متاسفانه عدم حمایت‌ها باعث شده که نتوانیم سینمای موفقی در تراز جمهوری اسلامی داشته باشیم.

نصرالله ‌پژمانفر در‌ گفت‌‌و‌گو با خبرنگار‌ خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به روز ملی سینما و اهمیت آن از نظر رهبری که فرمودند سینما عنصر جذاب، فوق‌العاده و اثر گذاری است و در این زمینه کار ابتکاری کنید، گفت: رهبری نسبت به اهمیت موضوع سینما تعابیر فوق‌العاده‌ای دارند. بنده دو جا از ایشان شنیدم که فرمودند اگر من اشتغالات جاری را نداشتم در حوزه فضای مجازی و سینما وارد می‌شدم.

کسانی که سینمای معناگرا و هدفمند را دنبال می‌کنند باید حمایت شوند اما هنوز این حمایت‌ها صورت نگرفته است

کارکرد سینما یک کارکرد فرهنگ‌سازی غیر مستقیم است

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: کارکرد سینما یک کارکرد فرهنگ سازی غیر مستقیم است و تاثیرات آن در هیچ مرزی متوقف نمی‌ماند. سینما ارتباط را با ملت‌های مختلف دنیا برقرار می‌کند و امروز کارهای سینمایی که تولید شده توانسته مخاطبان بسیار زیادی را تحت تاثیر قرار دهد و با آن مرتبط شود و این ظرفیت سینمای ایران است.

متاسفانه تاکنون از ظرفیت‌های سینما استفاده نشده است

وی ادامه داد: متاسفانه تاکنون از ظرفیت‌های سینما استفاده نشده و همیشه در انتقال معارف سعی شده به رسانه‌های ضعیف اکتفا شود. بنده سینما را به عنوان یک رسانه و ظرفیت می‌دانم و به همین دلیل جایگاه فکر و اندیشه در تولید فیلم‌ها را مقدم در تولید می‌دانم چراکه باید اهدافی پیش‌بینی شود و بر اساس آن تولید شکل گیرد که متاسفانه در ایران چنین چیزی وجود ندارد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که برای اعتلای سینمای کشور باید چه کاری انجام داد، تصریح کرد: باید حمایت‌هایی که در حوزه سینما وجود دارد را به سمت سینمایی برد که رسالت واقعی را نشان دهد یعنی کسانی که سینمای معناگرا و هدفمند را دنبال می‌کنند باید حمایت شوند اما متاسفانه تاکنون این حمایت وجود نداشته است.

عدم حمایت‌ها باعث شده تا سینمای موفقی در تراز جمهوری اسلامی نداشته باشیم

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: این عدم حمایت‌ها باعث شده که نتوانیم سینمای موفقی در تراز جمهوری اسلامی با توجه به ظرفیت‌های بالا و نیروی انسانی جوان و با انگیزه در کشور داشته باشیم./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:429406!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین