صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/07/23
0.0 (0)

هاشمی:

سهمیه‌بندی داروی انسولین بدون اطلاع‌رسانی به ذی نفعان قابل قبول نیست

رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس گفت: از اقدامات سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت برای جلوگیری از مصرف بی رویه دارو به شرطی که با مشارکت ذی نفعان، آموزش و اطلاع‌رسانی به مردم پیش از انجام هر گونه اقدامی باشد استقبال می‌کنیم.

همایون هاشمی، در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد سهمیه‌بندی داروی انسولین، گفت: اینکه در شرایط تحریم به سر می‌بریم بر هیچ کس پوشیده نیست و یکی از وظایف سازمان غذا و دارو آموزش همگانی است به گونه‌ای که مردم دقیق، درست و به موقع به میزان توصیه شده دارو مصرف کنند.

همایون هاشمی

رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس شورای اسلامی افزود: اینکه بر اساس شرایط موجود از مصرف بی‌رویه دارویی جلوگیری شود در دراز مدت به نفع اقتصاد بیماران و خانواده‌ها است اما اینکه طرحی بدون هماهنگی و اطلاع‌رسانی مناسب عملیاتی و بار روانی منفی در جامعه و میان بیماران ایجاد شود به هیچ وجه قابل قبول و منطقی نیست.

وی ادامه داد: بهتر بود سازمان غذا و دارو در وهله اول اطلاع‌رسانی و آگاهی‌سازی مناسب را به صورت گسترده انجام می‌داد و سپس با در جریان قرار دادن ذی‌نفعان یعنی نمایندگان مصرف‌کنندگان و اتحادیه تولیدکنندگان اظهارنظر آنها را هم در جلسات تصمیم‌گیری اخذ می‌کرد؛ در تمامی کشورهای توسعه‌یافته ذی‌نفعان در تصمیم‌گیری‌های این چنینی مشارکت می‌کنند.

 رویه مصرف دارو در کشور باید اصلاح شود

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب درمجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه  رویه مصرف دارو در کشور باید اصلاح شود، تصریح کرد: مصرف بی رویه دارو برای اقتصاد کشور آسیب‌زا است؛ در حالی که دور ریز دارو در هیچ کشوری معنا نداشته و قابل قبول نیست اما متاسفانه در هر خانه ای از ایران یک سبد دارویی اضافه وجود دارد و این جای بسی تاسف بوده زیرا برای این داروها ارز هزینه شده است.

از اقدامات سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت برای جلوگیری از مصرف بی رویه دارو استقبال می‌کنیم

وی ادامه داد: از اقدامات سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت برای جلوگیری از مصرف بی رویه دارو استقبال می‌کنیم اما به شرطی که با مشارکت ذی نفعان، آموزش و اطلاع‌رسانی به مردم پیش از انجام هر گونه اقدامی باشد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:434498!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون