صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/16
0.0 (0)

عباسی مطرح کرد:

سلامت انتخابات با ممنوعیت کمک داوطلبان به اماکن مذهبی

نماینده مردم رودسر در مجلس شورای اظهار داشت: مجلس برای برگزاری انتخابات شفاف و سالم در کنار دولت است و اگر نیاز باشد با تنقیح یا تدوین قوانین جدید در این مسیر گام برمی دارد.

اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به ابلاغیه ی وزارت کشور برای ممنوعیت کمک داوطلبان انتخابات مجلس به اشخاص، خیریه ها و اماکن مذهبیگفت: این اقدام در راستای سلامت انتخابات و عدم وابستگی کاندیدا ها به جریانات مختلف  یا بهره گیری خارج از عرف از توان جریانان مختلف است.

وی افزود: براساس قانون و اختیاراتی که برای مجری انتخابات که وزارت کشور است پیش بینی شده این تصمیم اتخاذ شده تا روند انتخابات با سلامت و درست پیش برود، ما در مجلس نیز در چارچوب قانون انتخابات برای منابع و مصارف هزینه های انتخاباتی پیش بینی هایی کردیم که اگر بتوانیم مراحل تصویب آن را در مجلس به پایان برسانیم در انتخابات اسفند ماه اجرایی می شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس تاکید کرد: متاسفانه در گذشته به دلیل عدم شفافیت قانون و دستورالعمل ها برخی جریانات به ظاهر غیر سیاسی و نامربوط به روند انتخابات در برخی مناطق کشور و به ویژه شهرستان های کوچک در نتیجه آرا تاثیرگذار بودند ولی امیدواریم این بار با ورود قاطع دولت و شورای نگهبان شاهد این گونه مسائل نباشیم./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:428834!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین