صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/07/01
0.0 (0)

| اینستاملت |

سرنوشت "استانی شدن انتخابات" به کجا رسید| سایه ارزهای خانگی بر سر اقتصاد | تبریک وکلای ملت برای آغاز سال تحصیلی

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه اجتماعی اینستاگرام است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی  مطالب زیر را به اشتراک گذاشته است

سید جواد ساداتی نژاد  در صفحه اینستاگرام خود نوشته است :

مطالبه مردم برای استان شدن در مسیر قانونی و حقوقی #مجلس در حال پیگیری است
#نماینده_مردم در گفتگو با پرتال خبری #کاشان با اشاره به سخنان نماینده #قم در خصوص الحاق شهرستان‌های کاشان و #آران_و_بیدگل به استان قم عنوان کرد:
🔻 مردم شهرستان کاشان و آران و بیدگل و منطقه نیاز به انسجام اجتماعی دارند و از گذشته به دنبال به ایجاد استان مستقل هستند و ظرفیت‌های استان شدن را از همه جهت داشته و دارند و این ادعای مردم نیست بلکه تحقیقات و مطالعات علمی دانشگاهی و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی بیانگر این واقعیت است.
🔹 طرح استان شدن کاشان از مطالبات قدیمی مردم دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل و منطقه است که در حال حاضر در مسیر قانونی و حقوقی در مجلس در حال پیگیری است و نیمی از فرآیند آن در مجلس و کمیسیون شورا‌ها طی شده و درنوبت رای گیری در صحن مجلس است.
🔸 نگاه مسئولان کشور و #رهبر_انقلاب به منطقه فرهنگی کاشان ویژه‌ بوده و حضور #آیت_الله_نمازی سفیر ولایت در کاشان و نهادهای مرتبط دیگر بیانگر این نگاه متفاوت است.
🔹 دوستان در استان مقدس قم و استان اصفهان به خواسته‌های مردم احترام بگذراند و با شناختی که از آقای امیر آبادی نماینده استان مقدس قم در مجلس دارم از طرح چنین موضوعی تنها به عنوان یک پیشنهاد درلابلای موضوعات مطرح شده اشاره کرده است.
🔺 طرح تأسیس استان جدید را در مجلس شورای اسلامی با قدرت پیگیری و نمایندگان مجلس نیز همکاری خواهند کرد تا این اتفاق مهم که به سود اقتصاد کشور است محقق شود.

اسدالله عباسی  مطالب زیر را به اشتراک گذاشته است

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی مطلب زیر را منتشر کرده است

طیبه سیاووشی نوشته است:

اخیراً موج‌های تخریب علیه فعالیت‌های #فراکسیون_زنان در حوزه‌ی #زنان و #کودکان شدت یافته است. تخریب‌هایی که برخی در لوای آن و با پوشش حمایت از زنان، اغراض سیاسی خود را پیش برده و دستاوردها را زیر سؤال می‌برند.
یکی از این حربه‌ها، اولویت‌سازی از مطالبات اقشار مختلف زنان است. از همین رو، زمانی که بحث #حضور_زنان_در_ورزشگاه و ورزش، #حجاب، #ازدواج_کودکان و... را مطرح می‌کردیم، به انحاء مختلف سعی در کوچک‌نمایی یا انحراف این فعالیت‌ها کرده و آنان را جزء اولویت‌های غیرضروری زنان دانسته و اولویت‌های اصلی را بحث #ازدواج_جوانان، #وام_ازدواج، #زنان_سرپرست_خانوار، #بیمه_زنان_سرپرست_خانوار، #مرخصی_زایمان، #حقوق_کودکان، #کاهش_ساعت_کار_بانوان و... عنوان می‌کردند.
در حالی که تمام این موارد، به نحوی پیگیری شده و پیشرفت‌هایی نیز صورت گرفته است و گزارش آن را بارها در مصاحبه‌های مختلف بیان کرده‌ایم. اما مجدداً برای انحراف اذهان عمومی از تلاش‌هایی که در حوزه‌ی زنان و کودکان شده و ناکارآمد نشان دادن این تلاش‌ها، در فضاهای مختلف مجازی، محتواهایی یکسان و فرموده را بازنشر می‌کنند تا با اولویت‌سازی از #مطالبات_زنان، نگذارند هیچ تلاشی در این زمینه به ثمر بنشیند.
اخیراً مطرح کرده‌اند که چرا برای #قانون_تسهیل_ازدواج_جوانان، کاری صورت نگرفت. در پاسخ به آن، گزارش پیگیری‌ها و شکایتی که از دستگاه‌های مختلف به خاطر عدم اجرای این قانون انجام شده بود را منتشر کردم. اما طبق معمول، این شکایت را به سیاسی‌کاری و این تلاش را به نزدیک‌بودن به انتخابات متهم کردند در حالی که از مهرماه 1395 در #کمیسیون_فرهنگی پیگیر اجرای این قانون بوده‌ایم و دولت دوازدهم هنوز شکل نگرفته بود که از آن شکایت کنیم. همچنین مدعی شدند در خصوص عدم اجرای این قانون، از دولت یازدهم شکایتی نکرده‌ایم!
همان‌طور که در تصاویر مشخص است، شکایت کمیسیون فرهنگی به خاطر عدم اجرای قانون #تسهیل_ازدواج_جوانان، از تمام دستگاه‌هایی که قصور داشته‌اند صورت گرفته است. از #دولت_نهم گرفته تا #دولت_یازدهم. اما به جهت آنکه برخی دوست نداشتند اسمی از دولت نهم و دهم در این شکایت برده شود، سعی در انحراف اذهان عمومی از واقعیت ماجرا داشته‌اند و با نزدیک‌شدن به انتخابات، تخریب‌های خود را وسعت داده و این وسعت‌دادن، دقت را از آن‌ها سلب کرده است!

 

 

مصطفی کواکبیان رییس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس  نوشته است:
تسهیل سرمایه گذاری خارجی با دیپلماسی انرژی
رییس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس گفت: صنعت پتروشیمی با توجه به کارکردهای تاثیرگذار خود در اقتصاد و صنعت ایران می تواند یکی ازعوامل تضمین کننده آینده اقتصاد کشورمان باشد.
‎دکتر مصطفی کواکبیان عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان این که صنعت پتروشیمی، صنعتی پویا و دارای توجیه اقتصادی است، اظهارکرد: وزارت نفت برای توسعه این صنعت مردمی و دانش بنیان، به ویژه در حوزه پایین دست، تلاش‌های فراوانی انجام داده است و تکمیل زنجیره ارزش می تواند روند توسعه کشور را شتاب بخشد.
‎وی ادامه داد: یکی از صنایعی که در زمینه جذب سرمایه خارجی اولویت دارد، صنعت پتروشیمی کشور است و دیپلماسی انرژی و همکاری دولت و مجلس می تواند مسیر جذب سرمایه گذاری های جدید خارجی را در این صنعت رو به رشد تسهیل کند.
‎دکتر کواکبیان به برگزاری سیزدهمین نمایشگاه ایران پلاست اشاره کرد و گفت: توسعه صادرات کالاها و خدمات، جذب سرمایه خارجی و انتقال فناوری‌های پیشرفته در کنار تلاش برای ارزش افزودهد بیشتر از اهداف اصلی برگزاری نمایشگاه های تخصصی به شمار می رود و ایران پلاست نیز می تواند فرصتی برای ارائه توانمندی های صنایع بالادستی و پایین دستی پلیمری باشد.
‎وی تصریح کرد: توسعه متوازن و افزایش اشتغالزایی در کشور با توجه به برنامه‌های اقتصاد مقاومتی، از مهمترین اهداف توسعه در ایران است و صنعت پتروشیمی ایران در این هدفگذاری می تواند بیش از سایر صنایع نقش آفرینی کند.

حمیدرضا حاجی بابایی  آغاز سال تحصیلی را تبریک گفته است

رمضانعلی سبحانی فر  مطالب زیر را درباره پیگیری امور حوزه انتخابیه به اشتراک گذاشته است

محمدرضا رضایی کوچی   آغاز سال تحصیلی را تبریک گفته است.

 

عباس گودرزی  متن سوال از وزیر نیرو را به اشتراک گذاشته است

 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:430847!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون