صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/16
0.0 (0)

مقصودی خبر داد:

سرمایه‌گذاری 265 میلیون یورویی برای راه اندازی فاز دوم کارخانه فولاد سبزوار

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی از سرمایه‌گذاری 265 میلیون یورویی برای راه اندازی فاز دوم کارخانه فولاد سبزوار خبر داد.

حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت از راه اندازی فاز دوم کارخانه فولاد سبزوار خبر داد و گفت: احداث کارخانه فولاد سبزوار از حدود 10 سال پیش با مشارکت 85 درصدی بخش خصوصی و 15 درصدی ایمیدور کلید خورد.

فاز اول کارخانه فولاد سبزوار با سرمایه گذاری 750 میلیارد تومانی بخش خصوصی به بهره برداری رسید

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی افزود: پس از پیگیری‌های متعدد و سرمایه گذاری 750 میلیارد تومانی بخش خصوصی فاز اول کارخانه فولاد سبزوار به بهره برداری رسید و در همان زمان بخش خصوصی با فاینانس چینی برای راه اندازی فاز دوم این مجموعه به منظور تولید ورق فولاد با سرمایه گذاری 260 میلیون یورویی اعلام آمادگی کرد.

در حال حاضر در فاز نخست این مجموعه حدود 700 کارگر به صورت مستقیم و 400 نفر نیز غیرمستقیم مشغول هستند، در واقع این مجموعه نمونه بارز پیاده سازی اقتصاد مقاومتی و تحقق شعار رونق تولید است

وی اظهار کرد: اگرچه سه سال پیش در شورای اقتصاد تولید ورق در کارخانه فولاد سبزوار به تصویب رسید اما به دلیل محدودیت‌های تحریمی و شرایط اقلیمی منطقه مقرر شد؛ به جای تولید ورق در این مجموعه شمش تولید شود. 

این نماینده مردم در مجلس دهم ضمن تشکر از معاون اول رئیس جمهور، استاندار خراسان رضوی، وزیر صنعت، معدن و تجارت و اعضای شورای اقتصاد، ادامه داد: اگرچه شورای اقتصادی اجازه تبدیل ورق به شمش را در کارخانه فولاد سبزوار صادر نمی‌کرد اما با پیگیری های بسیار در نهایت سه شنبه شب(12 شهریور ماه) در جلسه شورای اقتصاد تبدیل ورق به شمش تصویب و مقرر شد؛ بخش خصوصی با سرمایه‌گذاری 265 میلیون یورویی- حدود 4 هزار میلیارد تومان- اقدامات لازم برای راه‌اندازی فاز دوم این مجموعه را آغار کند.

700 کارگر به صورت مستقیم در فاز نخست کارخانه فولاد سبزوار مشغول هستند

عضو کمیسیون شوراها و اداره امور داخلی مجلس با بیان اینکه حدود 1000 کارگر در رشته‌های ریخته گری، جوشکاری و...  در فاز دوم کارخانه فولاد سبزوار مشغول می‌شوند، تصریح کرد: در حال حاضر در فاز نخست این مجموعه حدود 700 کارگر به صورت مستقیم و 400 نفر نیز غیرمستقیم مشغول هستند، در واقع این مجموعه نمونه بارز پیاده سازی اقتصاد مقاومتی و تحقق شعار رونق تولید است./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:428843!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین