صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/04/29
0.0 (0)

کوهکن:

سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی در صنعت نساجی بازده مناسبی نداشت

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی در صنعت نساجی بازده مناسبی نداشته و این صنعت توانایی رقابت با سایر کشورها را ندارد.

محسن کوهکن ریزی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت تخصیص تسهیلات مناسب برای تولید پارچه چادر مشکی، گفت: هر کشوری دارای فرهنگ خاصی است که مسئولان آن باید برای حفظ این ارزش‌ها هزینه‌ کرده و تسهیلاتی در نظر گیرند.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی افزود: مشکلات موجود در صنعت نساجی، باعث شده ایران نتواند ادعایی در مورد تولید پارچه چادر مشکی -که پوشش بخش قابل توجهی از جامعه است- داشته باشد.

تخصیص تسهیلات ویژه به صنعت نساجی

عضو کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه باید برای رونق صنعت نساجی تسهیلات ویژه‌ای در نظر گرفته شود، ادامه داد: تخصیص این تسهیلات باعث رونق تولید در داخل شده و از افزایش قیمت پارچه چادر جلوگیری می‌کند به گونه‌ای که بازار متلاطم ارزی نمی‌تواند اثرگذاری چندانی بر قیمت این محصول داشته باشد.

صنعت نساجی ایران نمی‌تواند از نظر کیفیت پا به پای دنیا گام بردارد

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه صنعت نساجی ایران نمی‌تواند از نظر کیفیت پا به پای دنیا گام بردارد، تصریح کرد: اگرچه قدم‌هایی برای رشد نساجی برداشته شده اما به دلیل مشکلات پیش روی تولید و صنعت در همه حوزه‌ها، این صنعت نیز با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کند.

اگرچه اقداماتی برای توسعه و پیشرفت صنعت نساجی صورت گرفته اما فاصله ما با سایر کشورها از نظر کیفیت، تنوع، رنگ، قیمت و... بسیار است و ایران در این صنعت عقب مانده است چرا که سایر کشورها نه تنها توانستند بازار خود را حفظ کنند بلکه بازارهای جدیدی نیز به دست آوردند

کوهکن بیان کرد: سرمایه گذاری‌های بخش خصوصی در صنعت نساجی بازده مناسبی نداشته و صنعت نساجی ایران توانایی رقابت با تولید کنندگان سایر کشورها به ویژه کشورهای شرق آسیا را نداشت.

فاصله زیاد ایران با سایر کشورها در صنعت نساجی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اگرچه اقداماتی برای توسعه و پیشرفت صنعت نساجی صورت گرفته اما فاصله ما با سایر کشورها از نظر کیفیت، تنوع، رنگ، قیمت و... بسیار است و ایران در این صنعت عقب مانده است چرا که سایر کشورها نه تنها توانستند بازار خود را حفظ کنند بلکه بازارهای جدیدی نیز به دست آوردند.

کوهکن بیان کرد: در صورتی که از صنعت نساجی به درستی حمایت شود و تسهیلات مورد نیاز آنها تامین شود می توان امید داشت که این صنعت در آینده به جایگاه های بهتری دست یابد.

 عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اگر دولت تهیه پارچه چادر مشکی را به عنوان امر فرهنگی در نظر گیرد ساز و کار لازم برای تولید این کالا در کشور کاملا مشخص است. /

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:421338!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون