صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1399/10/16
0.0 (0)

رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها:

سخت افزار کافی برای توسعه برگزاری انتخابات الکترونیکی وجود ندارد

رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها اسلامی شهر و روستا گفت: سخت افزار کافی برای توسعه برگزاری الکترونیک انتخابات نسبت به دوره قبل وجود ندارد.

سید حمیدرضا کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد: دوره گذشته انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۱۴۲شهر با ۹ هزار و ۷۵۲شعبه اخذ رأی به‌صورت تمام‌الکترونیکی برگزار شد و برای اولین بار در این تعداد از حوزه های چنین تجربه ای کسب شد و در دوره آتی نیز با توجه به شرایط خاص کشور پیشنهاد برای برگزاری الکترونیک مطرح است.

وی افزود: اما امکانات سخت افزاری وزارت کشور برای برگزاری الکترونیک نسبت به دورقبل تغییری نکرده است و تنها حدود 10هزار دستگاه اخذ رای در اختیار وزارت کشور به عنوان مجری انتخابات قرار دارد.

نماینده مردم پلدختردر مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به محدودیت امکانات سخت افزاری تصمیم گیری در مورد چگونگی برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی و اینکه در کدام حوزه ها با توجه به شرایط و ملاحظات مختلف این کار اتفاق بی افتد منوط به جلسات هیئت مرکزی است و ما هفته آینده این موضوع را در دستور کار داریم و قطعا از تجربیات برگزاری دورقبل نیز استفاده خواهیم کرد، و پس از آن با دوستان وزارت کشور نیز مطرح خواهیم کرد تا تصمیم نهایی در این خصوص اتخاذ شود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:472045!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون