صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/20
0.0 (0)

قوامی مطرح کرد

ساده‌سازی معاملات پولی؛ هدف دولت از حذف 4 صفر از پول ملی

نایب رئیس کمیسیون بودجه مجلس معتقد است دولت با حذف 4 صفر از پول ملی به دنبال ساده‌سازی اعداد بزرگ شده است تا در محاوره کارها و معاملات پولی راحت‌تر انجام شود.

هادی قوامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص تصمیم دولت مبنی بر حذف 4 صفر از پول ملی، گفت: درست یا غلط بودن این تصمیم به مسائل مختلفی بستگی دارد چراکه ارزش پول ملی به میزان تولید کشور است لذا اگر فضا برای تولید ناب، باکیفیت و گسترده فراهم شود مشتریان خارجی افزایش پیدا کرده و در نهایت ارز وارد کشور می‌شود و در این صورت پول ملی تقویت شده و ارزش آن نیز بالاتر خواهد رفت.

ارزش پول ملی به میزان تولید کشور است لذا اگر فضا برای تولید ناب، باکیفیت و گسترده فراهم شود مشتریان خارجی افزایش پیدا کرده و در نهایت ارز وارد کشور می‌شود و در این صورت پول ملی تقویت شده و ارزش آن نیز بالاتر خواهد رفت

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ارزش پول یک کشور به میزان و کیفیت تولید آن کشور بستگی دارد، ادامه داد: متاسفانه دولت‌ها در ایران تاکنون تولیدمحور نبوده و نه تنها ارزش پول ملی را افزایش نداده‌اند بلکه تمام دولت‌ها ارزش پول ملی را تضعیف کرده و می‌کنند.

نایب رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس با بیان اینکه ارزش پول ملی به اصلاح به صورت اسمی بزرگ شده است، افزود:در واقع نقدینگی در سال های اخیر افزایش قابل توجهی پیدا کرده و مترادف با آن ارزش پول ملی و تولید ملی تضعیف شده است.

حذف 4 صفر از پول ملی با هدف راحت‌تر شدن معاملات پولی

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی همچنین معتقد است اکنون دولت با حذف 4 صفر به‌دنبال ساده‌سازی اعداد بزرگ است تا کارها و معاملات پولی راحت‌تر انجام شود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:425214!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون