صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/16
0.0 (0)

کاظم زاده:

زیرساخت‌های مراسم اربعین در استان ایلام در مسیر توسعه؛ تکمیل جاده‌ها نیازمند تخصیص اعتبار

نماینده مردم دهلران، آبدانان و دره شهر در مجلس گفت: تکمیل زیرساخت های جاده ای و عمرانی استان ایلام به ویژه در مناطق مرزی و پایانه های مسافربری نیازمند تخصیص اعتبار است.

شادمهر کاظم زاده عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به فرا رسیدن ایام محرم و اربعین حسینی، گفت: همواره یکی از مسائل بسیار مهم در ایام محرم و صفر، موضوع سفر زائرین اربعین به عتبات و عالیات و مسئله وضعیت زیرساخت های مرزی برای ورود و خروج آن ها است.

مرز مهران

زیرساخت های جاده مهران به ایلام در مسیر توسعه

نماینده مردم دهلران، آبدانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در دو سال اخیر در مسیر مهران به ایلام برای توسعه زیرساخت ها اقدامات خوبی صورت گرفته، اما قطعا این اقدامات کافی نیست.

تکمیل زیرساخت های جاده ای استان ایلام نیازمند تخصیص اعتبار است

وی تصریح کرد: تکمیل زیرساخت های جاده ای و عمرانی استان ایلام به ویژه در مناطق مرزی و پایانه های مسافربری نیازمند تخصیص اعتبار است که در شرایط کنونی به صورت قطره چکانی انجام می شود، البته مسیرهای دیگر استان ایلام از جمله دهلران- اندیمشک، مهران- دهلران، دره شهر- پلدختر و مسیرهای استان ایلام به لرستان باید مورد توجه قرار گیرد.

پایانه های مرزی استان ایلام جزء نزدیک ترین مسیرها برای سفر به کشور عراق هستند، بنابر این به نظر من اولویت اصلی مسئولان در حوزه توسعه زیرساخت های سفر زائران اربعین باید تقویت بخش های عمرانی استان ایلام باشد

کاظم زاده افزود: پایانه های مرزی استان ایلام جزء نزدیک ترین مسیرها برای سفر به کشور عراق هستند، بنابر این به نظر من اولویت اصلی مسئولان در حوزه توسعه زیرساخت های سفر زائران اربعین باید تقویت بخش های عمرانی استان ایلام باشد.

اعتبار 75 میلیاردی توسعه زیرساخت های ایلام به صورت کامل اختصاص داده نشده است

وی ادامه داد: در بودجه سال 98 حدود 75 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه زیرساخت های استان ایلام در نظر گرفته شده که تاکنون تنها بخشی از این اعتبار محقق شده است.

تردد 5 میلیون نفر از پایانه های مرزی استان ایلام در ایام اربعین

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: بر اساس آمارها با وجود کمبود زیرساخت های عمرانی، در ایام اربعین حدود 5 میلیون نفر از پایانه های مرزی استان ایلام به ویژه مرز مهران وارد و خارج می شوند.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا با تقویت زیرساخت های استان ایلام می توان بخش اعظمی از مسافران اربعین را به راحتی به کشور عراق منتقل کرد، البته تحقق این مسئله مستلزم برنامه ریزی دقیق و تخصیص اعتبارات است./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:428877!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین