صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/19
0.0 (0)

وقف‌چی:

زمان تحول در حوزه گردشگری و صنایع دستی رسیده است

عضو فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مجلس با بیان اینکه زمان تحول در حوزه گردشگری و صنایع دستی رسیده است، تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را گامی مهم در مجلس دهم ارزیابی کرد.

علی وقف‌چی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تایید طرح تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از سوی شورای نگهبان، عنوان کرد: این تصمیم مجلس یکی از اقدامات مهم در دوره دهم است که منجر به فعال شدن حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی می‌شود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هویت و اصالت ملت ایران در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مستتر است، افزود: مجلس تلاش کرد با برطرف کردن خلأهای قانونی در این حوزه زمینه‌های پیشرفت در حوزه گردشگری را فراهم کند.

بیشتر بخوانید:

وی با یادآوری اینکه رویه‌های غلط و نادرست امروزی موجب هدر رفت ظرفیت بالای کشورمان در حوزه صنایع دستی و میراث فرهنگی شده است، گفت: خروج برخی سرمایه‌ها در حوزه میراث فرهنگی و پاسخگو نبودن برخی در این حوزه یکی از خسارت‌های جبران ناپذیری بود که کشور در این حوزه متحمل شده است.

وقف‌چی اضافه کرد: توسعه گردشگری یکی از بخش‌های درآمدزا برای هر کشور به شمار می‌‎آید که حتی برخی از کشورهای همسایه از این طریق منابع درآمدی در خور توجهی را سامان بخشیده‌اند.

عضو فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مجلس توسعه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را موجب ارتقای روابط فرهنگی با سایر کشورها و رشد اقتصاد فرهنگ و شاخصه‌‎های فرهنگی برشمرد و خواستار معرفی یک وزیر توانمند در این حوزه شد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:425012!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون