صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/03/15
0.0 (0)

گرمابی:

روند کاهشی نرخ دلار ادامه دارد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید با توجه به شرایط اقتصادی و سیاسی، روند کاهشی نرخ ارز ادامه دارد.

حمید گرمابی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به روند کاهشی نرخ ارز درهفته اخیر، گفت: علت اصلی روند کاهشی نرخ دلار، به مسائل سیاسی بر می گردد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روند کاهشی دلار همچنان ادامه دارد، اظهار داشت: روند کاهشی قیمت ارز ادامه خواهد داشت، در بدترین حالت ثابت می ماند و بعید به نظر می رسد که روند افزایش داشته باشد.

دلار ارز

وی تاکید کرد: تا زمانی که شرایط سیاسی و اقتصادی کشور با ثبات باشد، روند کاهشی ادامه دارد، از سوی دیگر تنش های بین المللی و منطقه ای تعدیل شده است و دیگر اثری از فشار بیرونی بر اقتصاد کشور نیست.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس دهم شورای اسلامی بیان داشت: با تلاش هایی که در سطح دنیا صورت گرفته است، تنش های منطقه ای و بین المللی علیه ایران کاهش یافته است و همین تعدیل تنش تاثیر مستقیمی بر کاهش نرخ ارز داشته است.

گرمابی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دیدار مهم هفته آتی مسئولان کشور با نخست وزیر ژاپن، گفت: سفر نخست وزیر ژاپن به ایران از دیگر دلایل سیاسی کاهش نرخ دلار است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: مادامی که تنش های سیاسی علیه ایران در سطح بین المللی کاهش یابد و خاورمیانه از ثبات بیشتری برخوردار شود، روند نرخ ارز کاهشی یا نهایت ثبات قیمت ادامه دارد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:414084!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون