صفحه اصلی » پروفایل گروه دوستی » اخبار گروه دوستی
1398/02/15
0.0 (0)

فرشادان در دیدار با نایب رئیس مجلس ملی نیجر اشاره کرد

روند رو به رشد تعاملات اقتصادی و فرهنگی ایران و نیجر

فرشادان در دیدار با نایب رئیس مجلس ملی نیجر به "روند رو به رشد تعاملات اقتصادی و فرهنگی ایران و نیجر" اشاره کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی؛ سولی ایدی نایب رئیس مجلس ملی نیجر ظهر امروز (یکشنبه 15 اردیبهشت ماه) با سیدمهدی فرشادان رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران ـ نیجر دیدار و گفتگو کرد.

فرشادان در ابتدای این دیدار با اشاره به روند رو به رشد تعاملات اقتصادی و فرهنگی ایران و نیجر گفت: با توجه به ظرفیت های بالای اقتصادی دو کشور و اشتراکات دینی دو ملت ایران و نیجر، تعاملات اقتصادی و فرهنگی فیمابین روند رو به رشدی دارند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران ـ نیجر، همکاری و تعاملات گروه های دوستی پارلمانی را در تسهیل همکاری های فیمابین مهم دانست و خاطر نشان کرد: مجلس شورای اسلامی از توسعه مناسبات دوستانه و تبادل تجربیات با مجلس نیجر استقبال و حمایت می کند.

نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: گسترش همکاری پارلمانی، فضای نوینی فراروی دو کشور خواهد گشود و ارتقاء مناسبات در این زمینه موجب تفاهم متقابل، آشنایی و شناخت مواضع طرفین در زمینه های مختلف خواهد بود.

فرشادان با انتقاد از نقض برجام توسط آمریکا و یک جانبه گرایی این کشور در صحنه بین المللی تصریح کرد: برجام یک توافق بین‌المللی است و آمریکا با نقض این توافق، به غیرسازنده بودن رفتار خود در قبال ایران، جهان و توافقات بین المللی اعتراف کرد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و نیجر در پایان تصریح کرد: امیدواریم در آینده نزدیک شاهد تقویت روابط و ارتقاء تعاملات دو کشور از جنبه های مورد علاقه طرفین مختلف باشیم.

سولی ایدی نایب رئیس مجلس ملی نیجر نیز در این دیدار، با تأکید بر جایگاه و اهمیت ایران در معادلات بین المللی و  منطقه ای عنوان کرد: نیجر، ایران را کشوری مهم و تأثیرگذار در مناسبات منطقه می داند.

وی تصریح کرد: دولت و پارلمان نیجر مصمم به توسعه روابط با ایران هستند و توجه ویژه ای به توسعه تعاملات اقتصادی، تجاری و فرهنگی با ایران داریم.

ماسانی کرونی، رئیس گروه دوستی پارلمانی نیجر و ایران نیز که در این دیدار حضور داشت تأکید کرد: نیجر تقویت روابط پارلمانی با ایران را با اهمیت می داند و امیدواریم توسعه روابط گروه های دوستی پارلمانی دو کشور بتواند به تعمیق هر چه بیشتر روابط پارلمانی و مناسبات فیمابین بینجامد.

نظرات کاربران

Parameter:439014!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین