صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1397/10/09
0.0 (0)

شیخ:

روشن بود که عملیات کربلای 4 لو رفته است/ اگر عملیات کربلای 4 برای فریب دشمن بوده، چرا تا این حد تلفات داده‌ایم؟

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: دو روز قبل از عملیات کربلای 4 هواپیماهای عراقی عکسبرداری کردند و رفتند، بر ما روشن بود که این عملیات به خوبی اجرا نخواهد شد.

مهدی شیخ  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص مسائلی که اکنون پیرامون عملیات کربلای 4 مطرح شده است، اظهار داشت: در عملیات کربلای 4 من در یکی از گردان‌های لشگر 10 سیدالشهدا بودم، ماموریت نیروهای ما این بود که شهر ابوخصیب عراق را در آن عملیات فتح کنیم.

روشن بود که عملیات کربلای 4 لو رفته است

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر ما روشن بود که عملیات کربلای 4 لو رفته است، بیان کرد: دو روز قبل از عملیات کربلای 4 هواپیماهای عراقی عکسبرداری کردند و رفتند، بر ما روشن بود که این عملیات به خوبی اجرا نخواهد شد.

وی با بیان اینکه قرار بود که گردان ما به عمق بزند، افزود: بعد از اینکه غواص‌ها حرکت کردند و مشخص شد که عملیات لو رفته است، ما سریع خرمشهر را خالی کردیم زیرا آمادگی داشتیم، اگر می‌‎ماندیم و صبح خرمشهر را خالی می‌کردند، ممکن بود که در آن بمباران نیروهای ما نیز گرفتار شوند.

شیخ در خصوص اینکه محسن رضائی گفته است عملیات کربلای 4 عملیات فریب دشمن بوده است؟، ادامه داد: اصلا نمی‌توان پذیرفت عملیات کربلای 4 عملیات فریب بوده و این موضوع قابل توجیه نیست.

در میدان جنگ عملیات کربلای 4 بحثی از عملیات فریب نبود

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عملیات کربلای 5 برای جبران عملیات کربلای 4 بود، گفت: به عنوان کسی که در میدان بودم نه در ستاد، معرفی کردم عملیات کربلای 4 برای فریب دشمن را قبول ندارم.

اگر عملیات کربلای 4 برای فریب دشمن بوده، چرا تا این حد تلفات داده‌ایم؟

وی افزود: اگر عملیات کربلای 4 برای فریب دشمن بوده است، مسئولان وقت بگویند چرا ایران تا این حد تلفات داده است.

شیخ با بیان اینکه عملیات فریب یک عملیات ایذایی است، اظهار داشت: کربلای 4 را نمی‌توان عملیات فریب نامید، نمی‌شود نیروهای خودی به شهادت برسند و بعد بگوییم این عملیات برای فریب دشمن بوده است.

پیش از انجام عملیات والفجر 8 عملیات‌های فریب انجام شد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عملیات فریب یعنی عملیات ایذایی، بیان کرد: برای مثال پیش از آغاز عملیات والفجر 8 که برای فتح فاو انجام شد، برخی عملیات های ایذایی را طراحی و اجرا کردیم تا در نهایت عملیات اصلی در فاو انجام شد.

عملیات فریب باید در ابعاد کوچکی انجام شود نه اینکه نیروهای وسیعی را در مقابل دشمن هوشیار قراردهیم

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: عملیات فریب باید در ابعاد کوچکی انجام شود نه اینکه نیروهای وسیعی را به خط بفرستیم و همه نیروها با دشمن هوشیار مواجه شوند و تلفات زیادی بدهیم، نمی‌دانم آقای رضائی بر چه مبنایی گفته‌اند، عملیات کربلای 4، عملیات فریب بوده است./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:379706!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون