صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/17
0.0 (0)

پورمختار:

روسیه در رأس شورای‌امنیت صدور قطعنامه علیه اقدامات آمریکا را پیگیری کند

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، معتقد است: قرار گرفتن روسیه در رأس شورای امنیت قطعا نویدبخش تغییرات عمده است و موجب صدور قطعنامه برای جلوگیری از رفتارهای آمریکا می‌شود.

محمدعلی پورمختار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با یادآوری آغاز ریاست دوره‌ای روسیه در شورای امنیت سازمان ملل متحد، گفت: روسیه شاهد رفتارهای غیرقانونی آمریکا نسبت به روس‌ها و سایر کشرها از جمله جمهوری اسلامی ایران بوده و بر آنها صحه گذاشته است لذا حال که در جایگاه ریاست شورای امنیت قرار گرفته می‌تواند در کاهش فشارهای غیرقانونی و جلوگیری از ادامه رفتارهای خلاف مقررات بین‌المللی آمریکا اقدام کند.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این دوره فرصتی است تا روسیه ضمن هماهنگی و پیگیری در حوزه‌های مختلف تکالیفی را تعیین کند زیرا آمریکا با اقدامات و حمایت‌هایی که از گروه‌‌های تروریستی و جنگ طلب به عمل آورده به فضای بین‌المللی و منطقه‌ای را به ناامنی سوق داده است.

پورمختار با اشاره به دخالت‌‌های آمریکا در خلیج فارس، گفت: دولتمردان آمریکایی با حمایت از عربستان و امارات یمن را به آتش و خون کشیده و با حمایت از رژیم صهیونیستی موجب شده تا هر روز شاهد کشتار زنان و کودکان فلسطینی باشیم. آمریکا همچنین  در سوریه و لبنان و امروز هم در هنگ‌کنگ به مقابله با چین برخواسته است.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، معتقد است: ریاست دوره‌ای شورای امنیت فرصت خوبی است، روسیه باید موضوع تحریم‌ها را در شورای امنیت پیگیری کند. در واقع قرار گرفتن روسیه در رأس شورای امنیت قطعا نویدبخش تغییرات عمده و جدی و موجب صدور قطعنامه برای جلوگیری از این رفتارها خواهد بود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:429032!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین