صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/30
0.0 (0)

محمدی با اشاره به کمبود 14 هزار معلم در شهرستان‌های استان تهران:

رفع کمبود‌ معلم با جذب نیروهای حق التدریس امکان پذیر است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: رفع کمبود‌ معلم در شهرستان‌های استان‌ تهران با افزایش ساعت کاری معلمان رسمی و جذب نیروهای حق التدریس امکان پذیر است.

داود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ در رابطه با صحبت‌های اخیر معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران مبنی بر کمبود 14 هزار معلم در شهرستان‌های استان‌ تهران، گفت: رفع کمبود‌ معلم در شهرستان‌های استان‌ تهران با افزایش ساعت کاری معلمان رسمی و جذب نیروهای حق التدریس امکان پذیر است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با اشاره  به ابلاغ آیین‌نامه اجرایی استخدام معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی، برابر مصوبه‌ مجلس، افزود: بر اساس این آیین‌نامه وزارت آموزش و پرورش باید هرچه سریع‌تر در جهت جذب نیرو اقدام کند، ضمن اینکه بارها اعلام کردیم موضوع ساماندهی معلمان مسئله بسیار مهمی است اما متاسفانه وزارت آموزش و پرورش و دولت نسبت به آن اهتمام لازم را نداشتند.

وزارت آموزش و پرورش باید نسبت به وضعیت معلمان آگاهی داشته باشد

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه وزارت آموزش و پرورش باید همواره وضعیت نیروهای خود را بررسی کرده و نسبت به کمبود‌ نیرو در مقاطع و رشته‌های مختلف آگاه باشد، افزود: بنده معتقدم وزارت آموزش پرورش باید همواره اطلاعات و آمار‌های دقیقی از تعداد نیروهای خود داشته باشد و بداند کمبود‌ها چه‌قدر است و چه تعداد نیرو می‌تواند از طریق دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی و آزمون استخدامی جذب کند.

نبود تعادل در تامین معلم متناسب با تعداد دانش‌آموزان در مناطق محروم چالش جدی آموزش‌و‌پرورش

نماینده مردم تهران در مجلس، با انتقاد از عدم هماهنگی سازمان اداری و استخدامی کشور و وزارت آموزش و پرورش، افزود: وزارت آموزش و پرورش برای تامین معلم برای تمامی مناطق کشور با مشکلات بسیار زیادی مواجه است از طرفی تامین معلم برای مدارس مناطق محروم با تعداد دانش آموز بسیار اندک یکی از چالش‌های جدی آموزش و پرورش است. 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با بیان اینکه رعایت مواد مذکور نیازمند برنامه ریزی، مطالعه و کار کارشناسی است، خاطرنشان کرد: با توجه به اطلاعاتی که بنده در اختیار دارم، اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران علی رغم تمامی موارد ذکر شده در جهت ساماندهی معلم‌ها اقدامات لازم را انجام داده و با افزایش ساعات تدریس نیروهای رسمی و جذب نیروهای حق التدریس خلا‌ءهای مورد نظر را برطرف می‌کند./

پایان پیام  

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:430494!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون