صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

464264 1399/07/27 00:00:00
0.0 (0)

رفع خلاء قانونی جهت پیشگیری از وقوع تخلف در شوراهای شهر و روستا

نشست کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس با حضور رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس یرامون کارکرد و اولویت‌های این کمیسیون برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس، در نشست عصر امروز(یکشنبه، 27 مهرماه) کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس، طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور، بررسی شد. این طرح اصلاح بخشی از مواد قانون را در بر می گیرد که مربوط به بعد از انتخاب اعضای شوراهای شهر و روستا در کشور است. با اشاره به خلاء قانونی در حوزه نظارت بر عملکرد شوراها بعد از تشکیل آن، ضابطه هایی برای این موضوع در نظر گرفته شد تا قانون حالت بازدارندگی پیدا کرده و از جرائم و تخلفات احتمالی در شوراها جلوگیری شود. پیش از این خلاء قانونی در حوزه نظارت در حین برگزاری انتخابات شوراها برطرف شد و اکنون کمیسیون در حال اصلاح قوانین بعد از انتخاب اعضای شورای شهر است.

با توجه به حضور زاکانی رئیس مرکز پژوهش های مجلس در این جلسه، در بخشی از جلسه پیرامون کارکرد و اولویت های کمیسیون امور داخلی مباحثی مد نظر قرار گرفت.

اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات شوراها، اصلاح قانون جامع مدیریت شهری، افزایش تعداد نمایندگان مجلس در حوزه های انتخابیه و آمایش سرزمینی از جمله اولویت های کمیسیون امور داخلی کشور برای ادامه کار خود اعلام شد.

نظرات کاربران

Parameter:464264!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون