صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار صحن مجلس
453656 1398/12/05
0.0 (0)

رد کلیات بودجه 99 در نشست علنی 5 اسفند مجلس

نمایندگان مردم در خانه ملت، با کلیات لایحه بودجه سال 99 مخالفت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، جلسه علنی مجلس شورای اسلامی صبح امروز (دوشنبه، 5 اسفند ‌ماه) به ریاست دکتر علی لاریجانی رأس ساعت 8 و 40 دقیقه و با حضور بیش از دو سوم نمایندگان آغاز شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای این نشست در نطق پیش از دستور خود ضمن تشریح نشست علنی نمایندگان با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تأکید بر رعایت دستورالعمل‌های ستاد مبارزه با ویروس کرونا از سوی مردم و دستگاه‌های حکومتی، گفت: این مصوبات از پشتیبانی شورای عالی امنیت ملی برخوردار است.

همچنین رییس نهاد قانون گذاری کشورمان در ادامه افزود: مطلع شدیم والده مکرمه همکار گرامی جناب حمید بنایی نماینده گناباد به رحمت ایزدی پیوستند که از خداوند علو درجات برای این مرحومه مسئلت داریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین والده احمد انارکی محمدی نماینده رفسنجان و انار نیز به رحمت ایزدی پیوستند که مادر دو شهید بودند، از خداوند علو درجات را برای ایشان مسئلت داریم و به بازماندگان تسلیت عرض کرده و آرزوی سعادت برای آنها داریم.

علی اصغر یوسف نژاد در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی نامه معرفی وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی را اعلام وصول کرد.

در متن این نامه آمده است:

جناب آقای دکتر لاریجانی

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

در اجرای اصل 133 قانون اساسی بدین وسیله جناب آقای دکتر کاظم خاوازی، وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی را جهت اخذ رأی اعتماد به مجلس شورای اسلامی معرفی می نمایم.

مشخصات، سوابق و برنامه ایشان ارسال می شود.

براساس این گزارش، دکتر علی لاریجانی بعد از اعلام وصول نامه وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی گفت: از کمیسیون کشاورزی طبق آیین نامه جدید می خواهم ظرف یک هفته بررسی لازم را در مورد نامه ارسالی درباره معرفی وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی را انجام داده تا هفته آینده که موضوع در دستور کار قرار می گیرد، بتوانند گزارش خود را ارائه کنند.

در ادامه مجلس وارد بررسی کلیات لایحه بودجه سال 99 شد که هادی قوامی ضمن ارائه گزارش کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 اظهار داشت: کمیسیون تلفیق 33 جلسه رسمی را برای بررسی لایحه بودجه 99 برگزار کرد و مهمترین برنامه کمیسیون تلفیق این بود که لایحه از قانون برنامه ششم توسعه تبعیت کمی و کیفی داشته باشد.

در ادامه علیرضا رحیمی، مصطفی کواکبیان، ولی ملکی، سیده فاطمه ذوالقدر، مهرداد بائوج لاهوتی، صدیف بدری و محمد حسین فرهنگی به عنوان موافقان لایحه بودجه سال 99 و حمیدرضا فولادگر، حسن نوروزی، نادر قاضی پور، ابوالفضل ابوترابی، حشمت الله فلاحت پیشه، حمیدرضا حاجی بابایی به عنوان مخالفان کلیات به بیان نظرات خود پرداختند.

پس از بیان نظرات مخالفان و موافقان محمد باقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در دفاع از کلیات لایحه بودجه ۹۹، گفت: تکیه ۸.۵ درصدی بر درآمدهای حاصل از فروش نفت در بودجه ۹۹ از افتخارات مجلس دهم است.

نمایندگان مردم در خانه ملت، پس از استماع نظرات موافقان و مخالفان و دفاعیات نوبخت با 67 ‏رای موافق، 114 ‏رای مخالف و 3 ‏رای ممتنع از مجموع  191 ‏ نماینده حاضر در مجلس کلیات بودجه سال 99 را رد کردند.

همچنین در ادامه سوال ملی سیدمحمدجواد ابطحی نماینده خمینی شهر از وزیر نفت مبنی بر علت انحلال شرکت بازرگانی ایران برخلاف مصالح و منافع کشور، سوال ملی علی اکبر کریمی نماینده اراک، کمیجان، خنداب از وزیر نفت در خصوص علت ابلاغ و اجرای شیوه‌نامه فراقانونی نحوه ارائه سوخت‌رسانی به کشتی‌ها در آب‌های مرزی جمهوری اسلامی و تحمیل خسارت بر بیت‌المال، سوال ملی احمد امیرآبادی فراهانی نماینده قم از وزیر نفت در خصوص دلایل عدم استفاده از کارت سوخت در طول 6 سال گذشته و انصراف از طرح سوال ولی داداشی نماینده آستارا از وزیر آموزش و پرورش در مورد عدم اجرای صحیح تبصره 10 ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدام معلمین اعلام وصول شد.

براساس این گزارش؛ اسدالله عباسی و احمد امیرآبادی فراهانی در حاشیه نشست علنی امروز در جمع خبرنگاران حضور یافته و توضیحاتی درباره میزان افرادی که به بیماری کرونا مبتلا شده اند ارائه کردند.

به گزارش پارلیران؛ مسعود پزشکیان زنگ پایان نشست علنی امروز نهاد قانون گذاری را رأس ساعت 11 و 45 دقیقه به صدا درآورد.

نظرات کاربران

Parameter:453656!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین