صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار صحن مجلس

475599 1399/11/14 13:23:00
0.0 (0)

رد لایحه بودجه 1400؛ در جلسه علنی 14 بهمن خانه ملت

نمایندگان مردم در خانه ملت، پس از استماع گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400، صحبت های مخالفان و موافقان و رییس سازمان برنامه و بودجه با کلیات لایحه دولت برای بودجه سال ۱۴۰۰ مخالفت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، نشست علنی امروز (سه شنبه، 14 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی به ریاست  دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی ساعت 8 و  5 دقیقه و با حضور 215 نفر از نمایندگان آغاز شد.

دکتر قالیباف در ابتدای جلسه ضمن تبریک فرارسیدن روز مادر، سعادت و شقاوت هر جامعه‌ را وابسته به بانوان آن جامعه دانست و گفت: بانوان پایه اصلی تربیت در جامعه بوده و فرهنگ، تربیت مادی و معنوی ما ریشه در آن دارد.

سپس علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گزارش کمیسیون متبوعش درباره واکسن کرونا را قرائت کرد و در تشریح جزئیات آن گفت: دولت باید حداکثر تلاش خود را برای تامین واکسن از منابع مطمئن با اولویت منابع داخلی صورت دهد.

دستور بعدی خانه ملت قرائت گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1400 مجلس درباره بودجه سال آینده کشور بود که سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 1400 مجلس در جایگاه قرار گرفت و گزارش کمیسیون متبوعش را قرائت کرد.

سپس نوبت به مخالفان و موافقان کلیات لایحه بودجه 1400 رسید که علی بابایی‌کارنامی، کمال علیپورخنکداری، جبار کوچکی‌نژاد، روح الله ایزدخواه، محسن زنگنه، محمدرضا پورابراهیمی و احسان خاندوزی از موافقان کلیات لایحه بودجه بودند.

ابوالفضل ابوترابی، احمد امیرآبادی‌فراهانی، محمد حسن آصفری، سید کاظم دلخوش‌اباتری، محمد رشیدی، سید محمدرضا میرتاج الدینی، احد آزادی‌خواه و محمد خدابخشی از مخالفان کلیات لایحه بودجه 1400 بودند.

با اتمام سخنان موافقان و مخالفان کلیات لایحه بودجه، رئیس سازمان برنامه و بودجه پشت تریبون قرار گرفت و به دفاع از لایحه بودجه دولت پرداخت.

سپس الیاس نادران رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ پشت تریبون قرار گرفت و خطاب به دولت با بیان اینکه شعار ندهید، قیمت روغن مصرفی از ابتدای سال با وجود تخصیص ارز دولتی؛ ۱۰۰ درصد افزایش یافت، گفت: دولت باید به جای فرافکنی پاسخگو باشد.

با پایان یافتن سخنان نادران، کلیات لایحه بودجه سال 1400 کل کشور به رای گذاشته شد و در نهایت کلیات بودجه سال آینده کشور با 99 ‏رای موافق، 148 ‏رای مخالف و 12 ‏رای ممتنع از مجموع  261 نماینده حاضر در مجلس رد شد.

رئیس مجلس بعد از رد کلیات لایحه بودجه اظهار کرد: دولت در مواجهه با اصلاح ساختار بودجه که از سوی کمیسیون تلفیق صورت گرفت، تعامل مناسب نداشت و امروز نیز در این نشست شاهد آن بودیم. امیدواریم دولت از فرصت کنونی برای اصلاح بودجه استفاده کند.

زنگ پایان نشست علنی مجلس شورای اسلامی راس ساعت 12 و 5 دقیقه به صدا درآمد.

نظرات کاربران

Parameter:475599!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون