صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/22
0.0 (0)

حاجی بابایی پاسخ داد:

رتبه‌های برتر کنکور چرا متعلق به مدارس غیردولتی هستند؟

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس معتقد است اگر به دنبال ارتقای مدارس دولتی هستیم باید ظرفیت آن در اختیار خودش قرار گیرد، نه مدارس غیردولتی.

حمیدرضا حاجی بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت نظر خود درباره متعلق بودن رتبه‌های برتر کنکور به مدارس غیردولتی را اینگونه توضیح داد: مخالف مدارس غیردولتی نیستم اما باید دانست که مدارس دولتی نیز دارای رتبه بندی هستند؛ برخی موفق و بعضی کمتر اما همچنانکه معاون وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد، موفقیت در مدارس دولتی بالاتر از مدارس غیردولتی است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: اگرچه موفقیت مدارس غیردولتی نیز افتخارآفرین است اما نباید با ظرفیت مدارس دولتی رشد کنند؛ یعنی نباید معلمان برتر و نمونه از مدرسه دولتی به مدارس غیردولتی بُرده شود.

وی ادامه داد: حدود 900 هزار معلم استخدام دولت وجود دارد و مادام که در قید حیات هستند، دولت موظف به پرداخت حقوق و مستمری آنهاست لذا اگر به دنبال ارتقای مدارس دولتی هستیم باید ظرفیت آن در اختیار خودش قرار گیرد، نه مدارس غیردولتی.

نباید معلمان نمونه مدارس دولتی به  مدارس غیر دولتی برده شوند

حاجی بابایی توضیح داد: وقتی در شهر تهران ۱۲ هزار کمبود معلم وجود دارد و برخی کلاس‌های مدرسه تا آبان نیز بدون معلم است، با کدام اجازه باید معلم درجه یک او در مدارس غیر دولتی کار کند.

وی گفت: سال گذشته ۱۹۴ هزار کمبود معلم در سراسر کشور وجود داشت که تا ۳ سال آینده به ۴۰۰ هزار نفر می‌رسد؛ ضمن آنکه در حال حاضر و با روند بازنشستگی فعلی حدود ۲۵۰ هزار کمبود معلم داریم.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس تاکید کرد: در شرایطی که میانگین تعداد دانش‌آموزان در کلاس‌های درس افزایش پیدا کرده و برخی کلاس‌ها نیز تا دو ماه از ابتدای سال معلم ندارند، چگونه مدرسه دولتی می‌تواند با مدرسه غیردولتی با بهترین معلم‌ها و برنامه آموزشی منظم و مشخص، رقابت کند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:425325!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین