صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها
450202 1398/09/19
0.0 (0)

راه‌های دستیابی به فضا در جلسه اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس با وزارت خارجه

در نشست کمیسیون امنیت ملی مجلس که با حضور ظریف در وزارت امور خارجه اعلام شد که جمهوری اسلامی قصد دارد در کنار آزمایش‌های موشکی، راه‌های دستیابی به فضا را نیز در برنامه های آینده خود قرار دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی در نشست عصر امروز(سه شنبه، 19 آذرماه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که در محل وزارت امور خارجه و با حضور محمدجواد ظریف برگزار شد، مباحثاتی درباره برجام و نامه تروئیکای اروپا به سازمان ملل درباره آزمایش موشک های بالستیک ایران انجام و عنوان شد این نامه در حالی تنظیم شده که اقدامات ایران بر اساس پروتکل های جهانی بوده است.

این اقدام تحت تأثیر اظهارات اخیر پمپئو علیه ایران صورت گرفته و وزیر امور خارجه توضیح داد از آنجایی که اتحادیه اروپا از جمله کشورهای فرانسه، انگلیس و آلمان به تعهدات خود در برجام عمل نکرده اند، با این اقدامات نابخردانه قصد دارند از زیر بار تعهدات خود شانه خالی کنند.

در این جلسه عنوان شد که ایران طبق برجام از سال آینده می تواند برنامه های موشکی خود را در چارچوب کنوانسیون های بین المللی از سر بگیرد و با وجود اینکه فعالیت های موشکی ایران همواره صلح آمیز و صرفا برای امور دفاعی بوده است، اروپایی ها تحت تأثیر اظهارات سران آمریکایی، به خصوص پمپئو هستند که ایران موشک هایی با برد بالای 2 هزار کیلومتر و با قابلیت حمل کلاهک هسته ای را در حال آزمایش دارد در حالی که اینگونه نیست.

در این جلسه اعلام شد جمهوری اسلامی قصد دارد راه های  دستیابی به فضا را نیز در برنامه های آینده خود قرار دهد.

همچنین در این جلسه درباره وضعیت عراق و شرایطی که در این کشور به وجود آمده نیز بحث و بررسی صورت گرفت و درباره تظاهرات امروز بغداد اظهاراتی از سوی مسئولان وزارت خارجه و نمایندگان مطرح و بر نقش دخالت های آمریکا در منطقه علیرغم شکست های پی در پی تأکید شد که باعث شده بحث ایران هراسی در منطقه با توجه به شبکه های فضای مجازی و ماهواره ای پررنگ تر شود.

در این جلسه همچنین درباره تحریم فروش نفت ایران هم گفتگو شد و تحلیل هایی درباره وضعیت آمریکا با ترامپ و بی ترامپ و در شرایط حکومت دموکرات ها یا جمهوریخواهان بررسی و مقایسه شد.

در این جلسه همچنین بر ضرورت استفاده از پتانسیل کشورهای همسایه تأکید و قرار شد درباره روابط ایران با ترکیه، عراق و سایر کشورهای همسایه نیز اقدامات بیشتری انجام شود.

نظرات کاربران

Parameter:450202!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین