صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار صحن مجلس

475547 1399/11/12 13:00:00
0.0 (0)

رأی موافق مجلس به شفاف سازی

در جلسه امروز مجلس، درخواست بررسی اولویت‌دار طرح شفافیت آراء مطرح شد و نمایندگان با ۱۵۴ رأی موافقت با این امر موافقت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی؛ جلسه امروز(یکشنبه ۱۲ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی ساعت ۸ صبح به صورت غیرعلنی و با دستور بررسی آخرین تحولات در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ آغاز و گزارشی از سوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ در این جلسه غیرعلنی ارائه شد.

سخنگوی هیات رئیسه با حضور در جمع خبرنگاران درباره نحوه بررسی لایحه بودجه در جلسات آتی مجلس گفت: جلسات بررسی بودجه ۱۴۰۰ در صورت تصویب کلیات، هر روز به جز روزهای تعطیل، برگزار می‌شود.

جلسه علنی مجلس در ساعت۱۰ صبح آغاز شد و تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش و طرح شفافیت آراء نمایندگان از جمله دستورات جلسه امروز بود.

در ادامه دکتر محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور خود گفت: ملت ما به رهبری آن بزرگمرد حق طلب و کم‌نظیر، جرأت انقلاب پیدا کرد؛ تصمیمی که هر چند دل‌های بسیاری از ملت‌های ستم‌کشیده با آن همراه است و آرزو بسیاری از مردم به آن معطوف است ولی هر ملتی در طول حیات خویش، قدرت عملی‌کردن آن را پیدا نمی‌کند. ایران، حیاط خلوت قدرت‌هایی بود که در هیچ لحظه‌ای از تاریخ، عدالت و حق را بر منافع استعماری و استکباری خود ترجیح نداده‌اند.

به درخواست نمایندگان، بررسی طرح شفافیت آراء در اولویت رسیدگی قرار گرفت و آنها با ۱۵۴ رأی موافق، ۵۴ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۸ نماینده حاضر در جلسه با بررسی اولویت‌دار طرح شفافیت آراء موافقت کردند. سپس رئیس مجلس شورای اسلامی از نمایندگانی که طرح شفافیت آراء را پیگیری کردند، تشکر و بیان کرد: ادامه بررسی این موضوع را به جلسات بعد موکول می‌کنیم.

در ادامه، طرح اصلاح ماده الحاقی به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزش‌یاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش بررسی شد و نمایندگان با ۱۸۰ رأی موافق، ۲۵ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۵ نماینده حاضر در جلسه آن را به تصویب رساندند که براساس آن؛ یک تبصره به بند (۲) ماده الحاقی قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش الحاق شد و مجلس فرصت مجدد به آموزش‌یاران نهضت سوادآموزی برای استخدام در آموزش و پرورش داد.

ناطقان میان دستور جلسه امروز، علی نیکزاد ثمرین، سیدکاظم موسوی نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین، معصومه پاشائی بهرام نماینده مرند و جلفا، محمدرضا احمدی نماینده رشت، حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، میمه و برخوار و هادی بیگی نژاد نماینده ملایر بودند.

در ادامه، نایب رئیس مجلس درگذشت همسر تقی پور را تسلیت گفت. همچنین تسلیت مجمع نمایندگان استان مازندران در پی رحلت آیت الله نظری، پیام تسلیتی صادر کرد.

علی نیک زادثمرین نایب رئیس مجلس، زنگ پایان نشست علنی امروز (یکشنبه ۱۲ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی را ساعت ۱۲ و ۱۷ دقیقه به صدا درآورد.

نظرات کاربران

Parameter:475547!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون