صفحه اصلی » بین الملل » بین الملل
452102 1398/11/02
0.0 (0)

دیدار جمعی از مسئولین و علمای پاکستان با امیرعبداللهیان

جمعی از مسئولین احزاب پاکستان با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین‌الملل دیدار کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، حسین امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیرکل بین‌الملل در ابتدای این دیدار با اشاره به پیوندهای عمیق تاریخی، دینی و فرهنگی دو کشور روابط تهران و اسلام آباد را رو به رشد خواند.

وی درخصوص شرایط منطقه بعد از ترور سردار سلیمانی اظهار داشت: «فاجعه‌آفرینی تروریسم دولتی موجب افزایش تنش در منطقه شده است و جمهوری اسلامی ایران تقویت ثبات و امنیت منطقه را در سایه وحدت و همدلی همه کشورهای منطقه می‌داند و ضرورت دارد که همه کشورهای اسلامی در قبال اقدام تروریسم دولتی آمریکا به وحدت رویه ای دست یابند».

وی همچنین افزود: « اشتراکات فرهنگی، دینی، اجتماعی و سیاسی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان مانع از گسترش تروریسم در منطقه خواهد شد».

در این دیدار مسئولین احزاب پاکستان حاضر در جلسه ضمن تسلیت شهادت سردار سپهبد سلیمانی گفتند: ایفای نقش موثر، تاثیرگذار و پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران در سرکوب فتنه تروریست‌ها در منطقه‌، نقشی اساسی در وحدت کشورهای اسلامی داشته است.

هیئت علمای پاکستان، جمهوری اسلامی ایران را کشوری مهم در منطقه دانسته و تاکید کردند:« توسعه و پیشبرد مناسبات در حوزه گوناگون به ویژه اقتصادی سیاسی و فرهنگی موجب تحکیم و پایداری روابط فیمابین جمهوری اسلامی ایران و پاکستان خواهد بود».

نظرات کاربران

Parameter:452102!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین