صفحه اصلی » بین الملل » بین الملل
450664 1398/10/03
0.0 (0)

دیدار جمعی از دانشجویان و اعضای بنیاد صلح ساساکاوای ژاپن با امیرعبداللهیان

جمعی از دانشجویان و اعضای بنیاد صلح ساساکاوای ژاپن با امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین الملل دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، جمعی از دانشجویان و اعضای بنیاد صلح ساساکاوای ژاپن که به دعوت دانشکده روابط بین الملل وزارت امورخارجه کشورمان در تهران به سر می برند، دوشنبه (1398/10/2) با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین الملل دیدار و گفتگو کردند.

امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار با اشاره به نودمین سالگرد روابط جمهوری اسلامی ایران و ژاپن، ظرفیت های موجود بین دو کشور را بالا دانست و بر جایگاه مهم ژاپن در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران تاکید نمود. وی تحولات جهانی و منطقه‌ای را سریع، پیچیده و دارای شیب تند خواند و افزود: بدلیل این شرایط پیچیده و شتابان، سرعت تحولات چندین برابر بیشتر از سرعت راه حل های سیاسی، منطقه‌ای و بین‌المللی است.

دستیار ویژه رئیس و مدیرکل بین‌الملل مجلس شورای اسلامی منازعات موجود در منطقه  غرب آسیا و بخشهایی از آمریکای لاتین و آسیا را ناشی مداخلات نظامی و سیاسی آمریکا برای دست یافتن به منابع عظیم انرژی و معادن جهان دانست و گفت: متاسفانه در منطقه غرب آسیا نیز دو سه کشور معدود عربی بویژه عربستان سعودی، با سیاستهای نادرست و تجزیه طلبانه قدرت‌های استعماری همراه بوده و نقش منفی در تحولات چند سال اخیر منطقه ایفا می کنند.

امیرعبداللهیان ضمن اشاره به  رفتارهای  مخرب رژیم صهیونیستی در منطقه ، اظهار داشت :جمهوری اسلامی ایران راه حل دموکراتیک مبتنی بر برگزاری رفراندم در میان مردمان اصیل فلسطین را در سازمان ملل به ثبت رسانده است  که منظور برگزاری رفراندم با حضور همه مردمان اصیل فلسطین اعم از یهودی، مسیحی و مسلمان می‌باشد. وی افزود: البته صهیونیست‌هایی که یهودیان اصیل ساکن در فلسطین اشغالی را نیز به بازی گرفته‌اند نشان داده‌اند که فقط زبان مقاومت را می‌فهمند.

دستیار ویژه رئیس و مدیرکل بین‌الملل مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر مصالحه ایران و عربستان افزود: ما همواره از روابط سازنده و حسن همجواری با کشور همسایه عربستان سعودی استقبال می کنیم و معتقدیم سعودی راهی جز بازگشت به روابط طبیعی با تهران ندارد؛ اما حاکمان فعلی عربستان سعودی راه نادرست جنگ را با حمایت پیدا و پنهان از تروریست‌ها مقدم بر راه حل سیاسی دانستند و به امنیت منطقه آسیب رساندند. امیدواریم شاهد تغییر رفتار حاکمان ریاض در قبال امنیت و‌ ثبات منطقه باشیم.

وی در پاسخ به سوالی در مورد تاثیر تحریم‌ها بر اقتصاد ایران گفت: البته تحریم‌ها تاثیراتی منفی در پی دارد اما اولاً - ایران کشوری بزرگ و سرشار از منابع و برخوردار از مردمی خلاق و کوشاست و ثانیاً- آمریکا خود اولین متضرر سیاست اعمال تحریم علیه ایران است چرا که باید هزینه بالایی برای حفظ آن نماید و قطعاً قادر به حفظ  تحریم‌ها نخواهد بود. آمریکا باید با زبان احترام در مقابل مردم بزرگ ایران سخن گوید و رفتار خود را تغییر دهد.

نظرات کاربران

Parameter:450664!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین