صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/18
0.0 (0)

نماینده مردم دهلران مطرح کرد:

دولت باید در رابطه با نحوه هزینه‌کرد ارز تخصیص‌یافته به کالاهای اساسی به مجلس گزارش دهد

کاظم‌زاده خاطرنشان کرد: دولت باید در رابطه با نحوه هزینه‌کرد ارز تخصیص‌یافته به کالاهای اساسی به مجلس گزارش دهد و این گزارش باید مستند باشد. وزیر صنعت می‌گوید؛ چند میلیون تن کالای اساسی خریداری شده و ارز تخصیص‌یافته به آن دارد به کشور بازمی‌گردد، اما چنین موضوعی در زندگی مردم مشاهده نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، شادمهر کاظم زاده  نماینده مردم دهلران، دره‌شهر و آبدانان در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب به دولت برای رفع مشکلات معیشتی مردم گفت: این انتظار مجلس از دولت که می‌خواهد در مورد عملکردش در حوزه تامین کالاهای اساسی مردم به نمایندگان گزارش دهد، خواسته به حقی است، اما وزرا تنها به بیان این مطالب که اینقدر کالای اساسی که در حال ورود به کشور و در گمرک است، بسنده کردند.

وی افزود: اعتباری به میزان 14 میلیارد دلار ارز دولتی برای تامین کالاهای اساسی در بودجه 98 تخصیص داده شده تا به مردم و علی‌الخصوص اقشار ضعیف جامعه فشار وارد نشود، اما نه‌تنها این مسئله و گشایش ناشی از آن در سفره مردم مشاهده نمی‌شود، بلکه حتی مشکلات معیشتی مردم بیشتر و سفره آنها کوچک‌تر شده است.علی‌رغم اینکه قرار بود کالاهای اساسی با ارز دولتی تامین شود اما  قیمت‌ها کاهش که نیافته هیچ، بلکه شاهد افزایش قیمت هم بوده‌ایم.

به گزارش فارس کاظم‌زاده خاطرنشان کرد: دولت باید در رابطه با نحوه هزینه‌کرد ارز تخصیص‌یافته به کالاهای اساسی به مجلس گزارش دهد و این گزارش باید مستند باشد. وزیر صنعت می‌گوید؛ چند میلیون تن کالای اساسی خریداری شده و ارز تخصیص‌یافته به آن دارد به کشور بازمی‌گردد، اما چنین موضوعی در زندگی مردم مشاهده نمی‌شود.

نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: آنچه که مهم است این است که مردم و مجلس از دولت می‌خواهند در رابطه با تامین کالاهای اساسی با قیمت پایین گزارش دهد و مردم باید این موضوع را ببینند و لمس کنند.

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:424907!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین