صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1397/12/12
0.0 (0)

شیران خراسانی:

دولت باید حتماً نسبت به ترمیم حقوق‌ها اقدام جدی کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در شرایط تحریم و تورم وظیفه دولت این است که به افراد حقوق بگیر مثل کارگران و کارمندان توجه بیشتری کند چرا که سفره های این قشر به شدت کوچک شده است و دولت باید حتما نسبت به ترمیم حقوق ها اقدام جدی کند.

رضا شیران خراسانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر سبک زندگی و پرهیز از اشرافی‌گری گفت: سبک زندگی چارچوبی است که ما را در ارتباط با رفتار، کردار، پندار و نیت‌ها در این جهان هستی مشخص می‌کند. سبک زندگی خودش نشات گرفته از جهان بینی است. اگر جهان‌بینی ما توحیدی باشد و خدا را قدرت مطلق بدانیم و بدانیم که آن چیزی که باعث رشد شخصیت ما می‌شود، اشرافی‌گری نیست و شخصیت انسان‌ها به ادب، اخلاق و دانشی است که دارند، قطعا می‌توانیم در زندگی موفق‌تر باشیم.

آنچه که ماندگار و اثربخش است، ارزش‌های الهی است که در غالب رفتارهای نیک و عمل صالح از آن یاد شده است

اشرافی‌گری یعنی به جای نگاه الهی، نگاه مادی‌گرا داشته باشیم

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اشرافی‌گری یعنی اینکه به جای نگاه الهی، نگاه مادی‌گرا داشته باشیم و ارزش‌ها به جای الهی، مادی می‌شود. ارزش‌های مادی طبیعتا فنا پذیرند یعنی اگر بخواهیم به ارزش داشتن ماشین و یا منزل خوب فکر کنیم، فنا پذیر هستند اما آنچه که ماندگار و اثربخش است، ارزش‌های الهی است که در قالب رفتارهای نیک و عمل صالح از آن یاد شده است.

در هر مواقعی از اسراف نهی شدیم

وی در پاسخ به این سوال که سبک زندگی در شرایط تحریم چگونه باید باشد، تصریح کرد: فقط شرایط تحریم و بحران نیست بلکه باید در همه مواقع باید به گونه‌ای زندگی کنیم که نیازها را به شکل صحیح مرتفع کنیم. نیازها که در حقیقت جنبه رفاه نداشته باشد. در شرایط تحریم طبیعی است که باید دقت بیشتری کرد اما در مواقع غیر تحریم نیز طبق آموزه‌های دینی از اسراف نهی شدیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: وظیفه همه ما این است که در شرایطی که در تحریم هستیم و منابع و درآمدها به سختی قابل وصول است، وظیفه همه و دولت با اولویت بسیار بیشتر این است که در نهایت صرفه‌جویی با حداقل امکانات، حداکثربهره‌وری را داشته باشیم.

دولت به افراد حقوق بگیر بیشتر توجه کند

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در شرایط تورم وظیفه دولت این است که به افراد حقوق بگیر مثل کارگران و کارمندان توجه بیشتری کند گفت: سفره‌های این قشر به شدت کوچک شده است و دولت باید حتما نسبت به ترمیم حقوق‌ها اقدام جدی کند. خانواده‌ها نیز با رفع نیازهای ضروری خود و جلوگیری از تشریفات و کارهایی که به ضرر هست، بتوانند مشکل را حل کنند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:393098!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون