صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/22
0.0 (0)

سلیمی مطرح کرد:

دولت اراده‌ای برای حذف کنکور ندارد

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: دولت در اجرای قانون حذف کنکور کوتاهی می‌کند و اراده‌ای برای این کار ندارد و قطعا مافیایی پشت این قضیه است که مانع حذف کنکور سراسری می‌شوند.

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به اظهارات اخیر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر اینکه تعداد داوطلبان کنکور کاهش یافته و صندلی دانشگاه ها خالی مانده است، گفت:  از آنجایی که بسیاری از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی پس از سپری کردن دوران تحصیلشان بیکار هستند، متقاضیان دانشگاه ترجیح می‌دهند که مسیر دیگری را برای کسب درآمد انتخاب کنند و به همین دلیل شاهد کاهش انگیزه آنان به تحصیل در دانشگاه هستیم.

دانشگاه‌های ما فاقد آموزش‌های مهارتی هستند

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی افزود: البته مسئله حائز اهمیت دیگر آن است که دانشگاه‌های ما فاقد آموزش‌های مهارتی هستند و در این بخش مشکلات جدی داریم و لازم است دوره‌های آموزشی در دانشگاه‌ها تغییر کند؛ به این معنا که دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی، کاربلد شوند و تخصص لازم را کسب کنند اما متأسفانه تاکنون به این مسئله مهم در دانشگاه‌های ما توجه نشده است.

وی ادامه داد: آموزش‌های مهارتی در دانشگاه‌ها باید تقویت شود و از سوی دیگر لازم است که بحث آمایش آموزش عالی مورد توجه جدی قرار گیرد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در واقع باید مشخص شود که در فلان رشته دانشگاهی، ما به چه تعداد دانشجو نیاز داریم اما متأسفانه این آمار و اطلاعات را در اختیار نداریم در حالی‌ که اگر این اطلاعات به دست آید، بسیاری از مشکلات در این حیطه حل و فصل می‌شود.

دولت در اجرای قانون حذف کنکور کوتاهی می‌کند

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از سوی دیگر، دولت در اجرای قانون حذف کنکور کوتاهی می‌کند و اراده‌ای برای این کار ندارد که بنده معتقدم مافیایی پشت این مسئله است که مانع حذف کنکور سراسری می‌شوند.

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:429413!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین