صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

452384 1398/11/07 17:00:00
0.0 (0)

درخواست کمیسیون بهداشت مجلس برای افزایش اعتبارات بیمارستان روزبه در بودجه ۹۹

نشست کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به منظور بررسی گزارش کارگروه آسیب‌های اجتماعی پیرامون وضعیت حوزه روانپزشکی کشور تشکیل شد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی اعضای کارگروه آسیب های اجتماعی مجلس و جمعی از مسئولان حوزه روانپزشکی و رئیس بیمارستان روزبه امروز (دوشنبه، 7 بهمن ماه) با حضور در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به ارائه گزارش در خصوص وضعیت بیماران روانی و بخش‌های درمانی مرتبط با حوزه روانپزشکی در کشور پرداختند.

علی نوبخت حقیقی با یادآوری اینکه در پی افزایش اضطراب و افسردگی در جامعه تعداد 70 نفر از فعالان حوزه روانشناسی و روانپزشکی اطلاعیه‌ای صادر کردند، گفت: نظر به اهمیت وضعیت روانپزشکی در کشور این کمیسیون نشستی را برای بررسی وضعیت حوزه روانپزشکی اختصاص خواهد داد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یادآور شد: برگزاری این نشست تنها برای رفع نیازهای بیمارستان روزبه نیست، چرا که وضعیت حوزه روانپزشکی در کشور مهم‌ترین مسئله است چرا که قابل لمس کردن نیست و نیاز است که برای سیاستمداران تبیین شود.

وی تصریح کرد: هم اکنون لازم است تا مسئولان مربوطه درحوزه روانپزشکی توضیحات لازم را در مورد وضعیت مراکز درمانی و بیماران به کمیسیون ارائه دهند تا بتوانم این موضوع را در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح کنم.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه از مکاتبه خود با رئیس کمیسیون تلفیق بودجه 99 برای ترمیم ردیف های جاری و عمرانی تخصیص یافته به بیمارستان روزبه خبر داد.

ارائه گزارش کارگروه از آسیب های اجتماعی در کمیسیون بهداشت مجلس

همایون هاشمی ضمن قدردانی از رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس برای مکاتبه با کمیسیون تلفیق بودجه 99 برای افزایش اعتبارات بیمارستان روزبه، گفت: این اقدام شما قوت قلبی برای مسئولان این بیمارستان است که با انگیزه بیشتری به ارائه خدمات به بیماران روحی و روانی بپردازند.

رئیس کارگروه آسیب‌های اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این کارگروه با دستور رئیس مجلس شورای اسلامی تشکیل شده و 3سال است که در سکوت خبری به فعالیت در زمینه بررسی آسیب‌های پنجگانه اجتماعی پرداخته است.

رئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس شورای اسلامی، در پایان ضمن ارائه گزارش به صورت مکتوب در خصوص اقدامات صورت گرفته توسط این کارگروه به رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از آن ها خواست در نشستی که به منظور بررسی وضعیت حوزه روانپزشکی کشور انجام می‌شود لازم است تمام مسئولان مربوطه به ویژه بخش‌های مرتبط با حوزه کودکان و نوجوانان همچون وزارت آموزش و پرورش، همچنین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حضور داشته باشند.

نظرات کاربران

Parameter:452384!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون