صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/20
0.0 (0)

میرزایی نیکو با اشاره به تخلفات پیش‌آمده در برخی از شوراها:

دبیرخانه هیات مرکزی مسئول نظارت بر انتخابات محلی است

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس با اشاره به تخلفات برخی از اعضای شوراها، گفت: دبیرخانه هیات مرکزی نظارت بر انتخابات محلی برای رصد تخلفات و تکمیل پرونده‌ها به صورت الکترونیکی است اما بودجه و امکانات این دبیرخانه باید تامین شود.

قاسم میرزایی‌نیکو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با یادآوری بروز مشکلات اقتصادی و سیاسی در برخی از شوراهای شهر و روستا، گفت: با توجه به تعداد بالای 250 هزار شوراهای شهر و روستا، تعداد شوراهایی که مسئله دار شده است نسبت به گذشته افزایش نیافته است. بر اساس آمارهای تطبیق یافته تعداد محکومیت‌ها و مشکلات اقتصادی و سیاسی هم که در بین برخی از اعضای شوراهای شهر و روستا به وجود آمده شاهد افزایش نسبت به گذشته نیستیم.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در حقیقت با توجه به فعالیت گسترده شبکه‌های مختلف در فضای مجازی این موضوعات بیشتر از گذشته رسانه‌ای شده است. البته نگاه سیاسی به این مسائل و سیاسی کردن مشکلات اقتصادی و غیره بدون تاثیر نبوده است.

وی افزود: متاسفانه نگاه‌های حزبی و سیاسی موجب شده تا تخلفات برخی از اعضای شوراهای شهر و روستا پررنگ شود البته ما نیز معتقد به برخورد و کاهش تخلفات هستیم ولی نباید سیاه نمایی کنیم.

میرزایی نیکو ادامه داد: فساد مالی موضوعی نیست که بتوان در دوران بررسی صلاحیت‌ها متوجه آن شد، متاسفانه برخی بعد از اینکه به عنوان عضو شورای شهر یا روستا انتخاب شدند، به دلیل امکانات و اختیاراتی که در اختیار آنها قرار می‌گیرد، دست به تخلفات مالی می‌زنند و این مسئله ارتباطی با مسائل سیاسی یا حزبی فرد ندارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: هیات اجرایی و نظارت بر اساس شاخص‌ها و اصول قانونی صلاحیت کاندیداهای انتخابات شوراهای شهر و روستا را بررسی می‌کنند، آنچه در این میان موجب بروز خلاء شده عدم توجه به دبیرخانه دائمی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات است.

وی ادامه داد: این دبیرخانه طبق مصوبه کمیسیون امور داخلی و شوراها تشکیل شده و در حال حاضر باید تقویت شودف همچنین آیین نامه دبیرخانه باید تدوین و بودجه لازم برای فعالیت آن تخصیص داده شود تا بتواند تخلفات را رصد کند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، افزود: این دبیرخانه بدون بودجه و تجهیزات نمی‌تواند آمار تخلفات، علت بروز مسائل مالی یا سیاسی را  رصد کند، دبیرخانه با امکانات کافی می‌تواند برای هر کدام از موارد پرونده الکترونیکی ایجاد کند و آمار دقیقی به هیات نظارت و اجرایی انتخابات شوراها ارایه دهد، آماری که در انتخابات سال آتی قطعا تاثیرگذار خواهد بود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:429323!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین