صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/07/24
0.0 (0)

اینستاملت گزارش می کند

خروجی طرح کاهش آلودگی هوا به روایت رییس کمیسیون عمران مجلس / برگزاری نخستین جلسه بررسی لایحه شفافیت / انتقاد از سکوت مجامع بین‌المللی در قبال حمله ترکیه به کردهای سوریه

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه اجتماعی اینستاگرام است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

صفحه اینستاگرام دکتر علی لاریجانی  مطالب زیر را از حضور رییس مجلس در اتحادیه جهانی IPU درصربستان به اشتراک گذاشته و سخنرانی دکترعلی لاریجانی در اتحادیه جهانی IPU را منتشر کرده است.

علاالدین بروجردی متن گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت درباره حمله ترکیه به کردهای سوریه را منتشر کرده است

بهروز نعمتی مطلب زیر را منتشر کرده است

قاسم احمدی لاشکی مطلب زیر را به اشتراک گذاشته است

محمود صادقی  مطلب زیر را به اشتراک گذاشته است

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی مطلب زیر را به اشتراک گذاشته است

 سیده حمیده زر آبادی  در صفحه اینستاگرام خود نوشته است

مردم از مجریان و مدعیان اصلاح‌طلب دلخور هستند نه از تفکر اصلاح طلبی/بدون تردید مشکل اصلی کشور مشکل معیشت و اقتصاد مردم است.
🔘ایرنا- بسیاری از تئوریسین‌های جریان اصلاح‌طلبی معتقدند که اصلاحات اگر بخواهد نقش تاریخی خود را در جامعه ایفا کند، چاره‌ای جز بازتعریف خود، تغییر گفتمان و بازتعریف اصلاح‌طلبان ندارد. این تغییر، ضرورتی انکارناپذیر برای تطبیق با شرایط کنونی جامعه و تداوم کارآمدی است.
🔘در این باره سیده حمیده زرآبادی، از نماینده‌های اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی همدلی گفته: «سرمایه‌های اجتماعی در حال حاضر از مجریان تفکر اصلاحات دلخور هستند، نه از تفکر اصلاحات. اینکه مردم از افراد اصلاح‌طلب دلخور باشند به معنی این نیست که گرایش‌شان را تغییر دهند، این دو مقوله متفاوتی است.»
🔘زرآبادی در این باره افزود: «یک موقع شما از تفکر دلخور هستید یک وقت از مجری تفکر دلخورید. من فکر می‌کنم سرمایه اجتماعی در حال حاضر از مجریان تفکر اصلاحات دلخور هست که این باید اصلاح شود. چیزی که مطرح می‌شود درواقع دلخوری از مجریان اصلاحات است که مردم از آنها انتظار داشتند گام های بهتر و موثر تری بردارند.»
🔘این نماینده مجلس درباره اینکه اصلاح‌طلبان باید به چه سمتی پیش بروند گفت: «من فکر می‌کنم حل مشکلات اساسی کشور، حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و بحث شفافیت، سه موضوع اصلی است که اگر اصلاح‌طلبان برای این مشکلات راهکارها و پاسخگویی لازم را داشته باشند، قطعا مخاطبان آنها اقناع می‌شوند و می‌توانند این همراهی را در ادامه راه هم داشته باشند.»
🔘عضو کمیسیون صنایع و معادن درباره اینکه آیا اصلاح‌طلبان نیاز به تغییر رویه دارند، معتقد است: «در اینکه هدف اصلی و ساختار باید حل مشکلات اساسی کشور باشد، هیچ تغییر رویه‌ای نباید انجام شود و ما باید به سمت اصلاح امور پیش برویم

علی ابراهیمی    مطلب زیر را به اشتراک گذاشته است.

مصطفی کواکبیان  مطلب زیر را به اشتراک گذاشته است
از اجرای قانون رسیدگی به اموال و دارایی مسئولان ابراز شادی و شعف می‌کنم
بنده حتی از #محرمانه نبودن این #اطلاعات حمایت می کنم
عضو فراکسیون امید #مجلس گفت: از اجرای قانون رسیدگی به اموال و دارایی مسئولان ابراز شادی و شعف می‌کنم.
دکتر مصطفی کواکبیان عضو هیات رئیسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در خصوص قانون رسیدگی به اموال و دارایی مسئولان اظهار داشت: بنده صد درصد آمادگی دارم که به عنوان خادم مردم در سنگر خانه ملت هر چه از اموال و دارایی خود، فرزندانم و همسرم و افرادی که طبق قانون باید اعلام کنم را اعلام می‌کنم.
وی افزود: از اجرای قانون رسیدگی به اموال و دارایی مسئولان احساس شادی و شعف دارم.
عضو هیات رئیسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: 40 سال است که این موضوع در قانون اساسی آمده و متاسفانه اجرا نشده است.
دکتر کواکبیان بر همین اساس اضافه کرد: البته در قانون هست که باید به رئیس قوه قضائیه اموال و دارایی مسئولان اعلام شود. اما برخی دوستان می‌گویند سامانه‌ای که اعلام شده آیا حفاظت لازم می‌شود و بحث محرمانه بودن اطلاعات مطرح است یا خیر، اما بنده می‌گویم اگر هم محرمانه نباشد حاضرم این کار را انجام دهم؛ چراکه به هر حال به عنوان یک استاد دانشگاه خدا را شاکرم که هیچ رانتی را تاکنون نداشته‌ام.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به هر حال صاحب روزنامه هستم و صاحب یک موسسه غیردولتی هستم و حزب دارم، اما هیچ کدام از اینها را در دوره نمایندگی به دست نیاورده‌ام و قبل از دوره نمایندگی‌ام بوده است.

محمدرضا رضایی کوچی  مطلب زیر را نوشته است.

طرح کاهش کمکی به تهران نکرد/شهرداری پاسخگو باشد/توقف یا ادامه اجرای طرح بررسی می‌شود
رئیس کمیسیون عمران مجلس از بررسی طرح کاهش آلودگی هوا در کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: محدودیت ایجاد شده با طرح جدید با پول قابل رفع است. ‌
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های جهرم و خفر در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا رضایی رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با اشاره به طح کاهش آلودگی هوا و نتایج آن، گفت: این طرح طبق هدف اولیه باید به کاهش تردد‌ها و همچنین کم شدن آلودگی هوا کمک می‌کرد که هیچ کدام محقق نشده است.
نماینده مردم شهرستان های جهرم و خفر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تجدد نظر در طرح ترافیک جدید لازم است، افزود: محدودیت ایجاده شده در طرح جدید با پرداخت پول قابل رفع بوده از این رو هیچ اثرگذاری در بهبود وضعیت شهر تهران رخ نخواهد داد. ‌
رضایی با تاکید بر اینکه شهرداری با اجرای طرح مذکور فقط مباحث مرتبط با درآمد‌های خود را تضمین کرده است، تصریح کرد: حتی محدودیت ایجاد شده نیز با پرداخت پول از میان برداشته می‌شود که این نشان می‌دهد دولت به دنبال جبران کسری بودجه با اجرای این طرح بوده است.
وی با بیان اینکه کاهش آلایندگی در تهران با اجرای طرح جدید رخ نداده است، گفت: مجموعه شهرداری باید پاسخگوی چرایی برطرف نشدن مشکلات شهری با طرح ترافیک جدید باشند. ‌
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه مطالبه مجلس از شهرداری پاسخگو بودن در خصوص طرح جدید کاهش آلودگی است، تصریح کرد: شهرداری باید در این باره پاسخگو بوده و در صورت تشخیص نهایی مبنی بر موثر نبودن این طرح نسبت به توقف آن اقدام کند.

 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:434740!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون