صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/07/20
0.0 (0)

اینستاملت گزارش می دهد

خبر وزیر مسکن از خانه‌دار شدن همه اقشار جامعه / هشدار درباره اصلاح قیمت حامل‌های انرژی / بررسی طرح تنظیم بخشی از مقررات مالی وزارت آموزش و پرورش در مجلس

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه اجتماعی اینستاگرام است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

علاالدین بروجردی گفت وگوی خود را به اشتراک گذاشته است.

نبایددرمقابل دشمن هراس داشته باشیم/مطالبات خود راشجاعانه طرح کنیم
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ما نباید در مقابل #دشمن هیچ گونه هراسی داشته باشیم و باید #مطالبات خود را #شجاعانه مطرح کنیم.
علاءالدین بروجردی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه #انقلابی بودن، انقلابی اندیشیدن و انقلابی عمل کردن هیچ منافاتی با #مذاکره ندارد،گفت: ما در طول سال‌های پس از انقلاب همواره مذاکره را به عنوان یک امر منطقی در #روابط #بین‌الملل پذیرفته و در این راستا عمل کرده‌ایم.
وی با اشاره به اینکه حتی زمانی که دانشجویان انقلابی ما لانه جاسوسی را تسخیر کردند، خروجی کار مذاکره بود، متذکر شد: ما در دوران رئیس جمهور سابق هم مذاکره کردیم.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: مسئله حائز اهمیت در این زمینه آن است که در مذاکرات باید مواضع انقلابی‌ را به عنوان یک محور اساسی مدنظر داشته باشیم و فضای گفتمان را به گونه‌ای پیش بریم که منافع ملی کشور حفظ شود.
بروجردی با بیان اینکه در جریان مذاکره و گفتگو نباید در مقابل دشمن هیچ گونه هراسی داشته باشیم، اظهار داشت: ما باید در طول گفتگو و مذاکره با طرف مقابل، مطالبات خود را با شجاعت مطرح کرده و از منافع ملی خود دفاع کنیم.
وی بیان کرد: ما باید بتوانیم به صورت مقتدرانه از منافع ملی کشور در صحنه عمل دفاع کنیم که چنین امری قطعا در میز مذاکره شکل نخواهد گرفت و اقتدار #نیروهای_مسلح جمهوری اسلامی قطعا در صحنه مذاکرات و مواضع دشمن بسیار تأثیرگذار است و بر این اساس آنان باید حافظ منافع ملی کشور باشند.

بهروز نعمتی مطلب زیر را به اشتراک گذاشته است

شرایط لازم برای اصلاح قیمت حامل‌های انرژی فراهم نیست

در حال حاضر بستر لازم برای اصلاح قیمت حامل‌های انرژی فراهم نیست و احتمالا در بودجه سال آینده هم چنین تغییری رخ نمی‌دهد.
الان می‌گویند ما هزار و ۳۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان داریم که دارو، تحصیل، گاز، گازوئیل و بنزین را شامل می‌شود. این حرف درستی است اما سوال این است که آیا ما فقط امروز این کار را انجام می‌دهیم؟ و آیا این کار در تمام دنیا انجام می‌شود؟
اینکه ما می‌خواهیم موضوع پرداخت یارانه‌ها را ساماندهی کنیم اقدام خوبی است اما فرض کنید میزان یارانه‌ای که به تحصیلات دانشگاهی اختصاص می‌یابد را مشخص کردیم، در این صورت دانشجویان باید مابقی مبلغ را پرداخت کنند. از آن طرف چه خدماتی می خواهیم به مردم بدهیم؟ ممکن است کسی در حرفه خود در ایران ماهانه ۲ تا ۳ میلین حقوق بگیرد و در یک کشور دیگر فردی با همان شغل ۲ تا ۴ هزار دلار حقوق بگیرد. قاعدتاً شما این ها را با هم مقایسه نمی کنید.
موضوع ساماندهی یارانه‌ها به صورت خیلی کلی مطرح شده و از گذشته‌ هم مطرح بود. اما سوال‌های متعددی در این باره وجود دارد. مادر حال حاضر  ۴۵ هزار میلیارد تومان از محل هدفمندی به مردم پرداخت می‌کنیم، ابتدا باید دهک‌های بالا را برای حذف یارانه مشخص کنیم و بعد سراغ بقیه یارانه‌ها برویم. آقای شریعتمداری اخیرا گفته که تاکنون ۷۰۰ هزار نفر برای حذف یارانه شناسایی شدند بنابراین هنوز باید مسیر طولانی را طی کنیم.
در خصوص «اصلاح قیمت حامل‌های انرژی و هدفمند کردن واقعی یارانه‌ها شدنی است»، این امر مشروط به فراهم شدن بستر آن است. مثلا فرض کنید قیمت‌ گازوییل را بالا ببریم، آیا ما توانسته‌ایم مشکل حمل و نقل را حل کنیم؟ چند درصد از حمل و نقل ما ریلی است؟ یا در موضوع تحصیل آیا ما می‌توانیم یارانه‌اش را برداریم؟
این عضو کمیسیون انرژی مجلس در پایان اضافه کرد: به اعتقاد من الان بستر لازم برای اصلاح قیمت حامل‌های انرژی فراهم نیست بلکه این موضوع خامی است و حداقل باید دو تا سه سال روی آن کار علمی انجام شود. به نظر من در بودجه سال آینده هم هیچ تغییر و تحول خاصی در این زمینه اتفاق نمی‌افتد.

 

قاسم احمدی لاشکی از بررسی طرح تنظیم بخشی از مقررات مالی اموزش و پرورش خبر داده است

محمود صادقی  عکس های زیر را از حساب کاربری خود در توئیتر در صفحه اینستاگرام بازنشر داده است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی مطالب زیر را به اشتراک گذاشته است.

امیرخجسته  مطلب زیر را منتشر کرده است.


 

سیده حمیده زر آبادی  مطلب زیر را منتشر کرده است.

امیدوارم به زودی خانواده‌ها در کنار هم بتوانند در ورزشگاه‌ها حضور داشته باشند.
🔘سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: حضور زنان در ورزشگاه‌ها گامی مثبت در جهت برقرای عدالت جنسیتی است و بتدریج رفتارهای هنجارشکنانه را کاهش خواهد داد.
🔘به گزارش خبربانو، وی اظهار داشت: در جمهوری اسلامی، زنان توانمندی‌های خودشان را در عرصه‌های مختلف اجتماع به اثبات رسانده و نقش پررنگی را ایفا کرده‌اند.
🔘نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: حضور زنان در وررشگاه‌ها نیز به مروز زمان می‌تواند در زمینه‌های فرهنگی تاثیرگذار بوده و اتفاقات خوبی را در آینده رقم بزند.
🔘زرآبادی تصریح کرد: امیدوارم در آینده شاهد این باشیم که خانواده‌ها در کنار هم بتوانند در ورزشگاه‌ها حضور داشته باشند چرا که چنین موضوعی باعث خواهد شد تا برخی از رفتار‌های هنجار شکنانه از بین رفته و دیگر شاهد برخی از اتفاقات ناخوشایند نباشیم.
🔘وی تاکید کرد: زنان و مردان ایرانی در دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و کامبوج شرایطی را رقم زدند تا برخی از نگرانی‌هایی که برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها وجود دارد، از بین برود و دستاوردی بزرگ را برای کشورمان به ارمغان آورد

 طیبه سیاووشی  مطلب زیر را منتشر کرده است

محمدرضا رضایی کوچی  ویدئویی از اظهارات وزیر راه و شهرسازی درباره این که همه اقشار جامعه صاحب خانه می شوند،  به اشتراک گذاشته است.

 عباس گودرزی  مطلب زیر را منتشر کرده است

 

 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:433750!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون