صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/17
0.0 (0)

آزادی‌خواه:

خبری از ارز 4200 تومانی در بازار لوازم التحریر نیست

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی با انتقاد از افزایش قیمت لوازم التحریر، عنوان کرد: با وجود وعده سخنگوی دولت اما خبری از ارز 4200 تومانی در بازار لوازم التحریر نیست.

احد آزادی خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به افزایش بی‌سابقه قیمت لوازم التحریر در آستانه سال تحصیلی جدید، گفت: متأسفانه هیچ نظارتی بر بازار لوازم التحریر وجود ندارد و در این زمینه دستگاه‌های مسئول کوتاهی کرده‌اند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با یادآوری وعده‌ سخنگوی دولت در خصوص اختصاص ارز دولتی 4200 تومانی به لوزام التحریر و دفاتر مشق، عنوان کرد: قیمت بالای اقلام مورد نیاز دانش آموزان، نشانه‌ای از وجود ارز دولتی در این بازار  ندارد.

تهیه لوازم التحریر نباید تبدیل به یکی از دغدغه‌های خانواده‌ها در این شرایط اقتصادی شود

آزادی خواه با بیان اینکه تهیه لوازم التحریر نباید تبدیل به یکی از دغدغه‌های خانواده‌ها در این شرایط اقتصادی شود، تصریح کرد: افزایش قیمت نسبت به سال گذشته به شدت رشد داشته است در حالیکه اگر ارز 4200 تومانی به لوازم التحریر اختصاص پیدا می‌کرد، باید با افزایش قیمت صفر درصدی مواجه می‌‎شدیم.

وی اضافه کرد: با توجه به جمعیت ۱۴ میلیونی دانش‌آموزان در سال تحصیلی 98-99 بسیاری از خانواده‌ها درگیر  موضوع تهیه لوازم التحریر برای فرزندان خود می‌شوند لذا ضرورت دارد دولت به همان نحوی که نظارت ویژه‌ای بر بازار مرغ اعمال کرد به بازار لوازم التحریر نیز ورود کند و این بازار را سامان دهد.

احد آزادی خواه در نشست فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر پیشنهادی بهداشت

 

کمبود کاغذ نداریم

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه دولت دولت نیازمندی‌های کشور در زمینه کاغذ را برطرف کرده است، افزود: هرچند که کاغذ تبدیل به کالایی برای رانت خواری عده‌ای سودجو در سال گذشته شد که ارز دولتی را دریافت ولی کاغذی با نرخ دولتی به بازار عرضه نشد ولی امسال این نیازمندی‌ها در داخل تأمین شد و کمبودی از این جهت احساس نمی‌شود و مشکل اصلی افزایش قیمت لوازم التحریر است.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی تأکید کرد: طی روزهای باقی مانده تا شروع سال تحصیلی جدید، وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان تعزیرات حکومتی باید نظارت ویژه‌ای بر بازار اعمال کنند تا این مسئله موجب آسیب به اقشار مستضعف جامعه نشود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:429052!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین