صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/17
0.0 (0)

ذوالقدر با تبریک روز خبرنگار:

حمایت از خبرنگاران در همه ابعاد لازم است

سخنگوی کمیسیون فرهنگی بر لزوم حفظ جایگاه خبرنگاران و حمایت لازم از آن‌ها در همه ابعاد تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،  سیده فاطمه ذوالقدر در پیامی روز خبرنگار را تبریک گفت.

در این پیام آمده است: 17 مرداد ماه، روز خبرنگار، یاد روز باشکوه تلاشگران عرصه اندیشه و قلم را به  خبرنگاران عزیز تبریک عرض نموده وضمن پاسداشت خاطره شهدای اصحاب رسانه، جد و جهد این فعالان را در عرصه اطلاع‌رسانی مستقل و مسئولانه ارج می‌نهم.                                     

یقینا خبرنگاری امری بنیادی در عرصه آگاهی بخشی است،  که باید جایگاه آنان حفظ شده و از آن‌ها حمایت لازم در همه ابعاد صورت پذیرد.

در کمیسیون فرهنگی تلاش‌هایی بسیاری انجام شده تا لایحه‌ای دولت در خصوص بررسی طرح سازمان نظام روزنامه نگاری ارسال شود که متعاقب تطویل زمانی از سوی دولت این طرح در کمیسیون اجتماعی به عنوان کمیسیون اصلی مطرح شد اما با توجه به نقدهای بسیاری که فعالان این عرصه بر طرح فوق داشتند اقداماتی به منظور تامین نظر روزنامه نگاران در کمیسیون فرهنگی به عنوان کمیسیون فرعی صورت گرفت که انتظار داریم با تبادل آراء و نظرات بتوانیم انچه که خواست مخاطبان این طرح است تامین کرده، تا در سایه سار امنیت فکری و حقوقی حاصل از قانون و شفافیت آن بتوانند عملکردی آزادانه در عین حال قانونمند را به انجام رسانند.

همچنین کلیات لایحه حمایت از مالکیت فکری در کمیسیون فرهنگی تصویب شده، جامعیت لایحه و احتراز از پراکندگی امتیاز بزرگی است که در این لایحه وجود دارد و به طور حتم در حرفه خبرنگاری این لایحه می تواند مفید و موثر و به نفع جامعه خبرنگاران باشد.

با توجه به مسئولیت خطیر این قشر آگاهی بخش متاسفانه آنگونه که باید مطالبات آنها تامین نمی گردد، لذا باید سازوکارهایی برای بهبود وضعیت خبرنگاران اندیشیده و بودجه و اعتبارات لازم برای رفع چالش های مالی و اقتصادی آنها لحاظ شود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:424561!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون