صفحه اصلی » اخبار مجلس » اطلاع رسانی(مجلس)
454103 1398/12/25
0.0 (0)

دکتر لاریجانی در دیدار معاون آموزشی وزارت بهداشت و پژوهشگران حوزه سلامت عنوان کرد

حمایت از تحقیقات روشمند برای کنترل کرونا

رئیس مجلس شورای اسلامی بر ضرورت حمایت از تحقیقات روشمند برای کنترل کرونا تأکید کرد و خواستار پاسخگویی جامعه علمی به پرسش ها درباره کرونا شد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی؛ رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با دکتر علی اکبر حقدوست، معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جمعی از پژوهشگران و نخبگان حوزه سلامت، بر لزوم  داده کاوی و تحقیقات روشمند برای تحلیل تحولات کرونا به منظور پیش بینی و  پیشگیری از  این بیماری تأکید کرد. 

دکتر لاریجانی مطالعه سیر شیوع و رصد اوج و فرودهای گسترش این بیماری در کشور را لازمه مبارزه علمی با آن دانست و گفت: باید با تلفیق مطالعات دو  حوزه آمار و سلامت، میزان تاثیر  رعایت بهداشت فردی و اجتماعی و مهارت های خود مراقبتی در کنترل کرونا سنجش علمی شده و نتایج آن در اختیار مردم قرار گیرد تا رفتار جمعی را متأثر سازد.

وی با اعلام حمایت مجلس از گسترش دانش در حوزه بهداشت عمومی و استفاده از نتایج  آن در رسانه ها، این اقدام را نیاز امروز جامعه عنوان کرد و افزود: درباره ویروس کرونا فرضیه ها و پرسش های فراوانی وجود دارد که پاسخ به آن ها جامعه را در غلبه بر این بیماری یاری خواهد داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که البته طبیعی است برخی پژوهش ها در کوتاه مدت به ثمر نرسد، تصریح کرد که در عین حال از جامعه علمی انتظار است که با نیاز امروز مردم، هماهنگ شده و یافته های خود را در اولین فرصت در خدمت مدیریت درمان و کنترل کرونا قرار دهند.

دکتر لاریجانی توسعه مدل ها و روش های نو را برای تحلیل اطلاعات بیماری های همه گیر به ویژه ‌کرونا در مناطق درگیر و پر ابتلا راهکاری اساسی برای‌ پیش بینی و پیشگیری از شیوع آنها دانست و گفت: مجلس، آمادگی دارد تا از مراکز پژوهشی کشور حمایت کند تا این مراکز شناخت سیر کرونا و راه های علمی پیش بینی، کنترل و پیشگیری از آن را متناسب با وضعیت جمعیتی و اقلیمی هر استان دنبال کنند و در اختیار ستاد ملی مقابله با کرونا قرار دهند.

 در ابتدای این دیدار، دکتر علی اکبر حقدوست، معاون آموزشی وزارت بهداشت و رئیس کمیته اپیدمیولوژی کووید- ۱۹، گزارشی از بررسی های این کمیته درباره سیر گسترش کرونا در کشور و فرضیه های احتمالی در خصوص آن ارائه کرد. همچنین جمعی از پژوهشگران و نخبگان حوزه سلامت، نتایج بررسی های تحلیلی و  آماری خود را درباره شیوع کرونا بیان کردند.

نظرات کاربران

Parameter:454103!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین