صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/16
0.0 (0)

اینستاملت

حضور وکلای ملت در عزاداری های حسینی | رویه سیدالشهدا در مقابله با فساد چگونه بود

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه اجتماعی اینستاگرام است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

علاالدین بروجردی از حضور در مراسم عزاداری حسینی خبر داده است.

غلامرضا کاتب  از افتتاح بخش دندان پزشکی بیمارستان آرادان خبر داده است

محمد وحدتی هلان  مطالب زیر را منتشر کرده است

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی مطلب زیر را درباره بازدیدهای حوزه انتخابیه به اشتراک گذاشته است

فریده اولاد قباد گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت درباره جایگاه تعاون را به اشتراک گذاشته است

اسدالله عباسی از بلاتکلیفی مصوبات مجلس درباره فرهنگیان انتقاد کرده است

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس: مصوبات مجلس درباره فرهنگیان بلاتکلیف مانده است
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس اجرای مصوبات قانونی مجلس درباره فرهنگیان را اصلی‌ترین تکلیف وزیر جدید آموزش و پرورش خواند و گفت: مشکلات اقتصادی و معیشتی فشار زیادی را به فرهنگیان وارد کرده است.
اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، اجرای مصوبات قانونی مجلس درباره فرهنگیان را یکی از مهم‌ترین خواسته‌های نمایندگان از وزیر جدید آموزش و پرورش خواند و اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش معوقات فرهنگیان در بخش پاداش پایان خدمت را باید بر اساس نرخ تورم سالانه به آنان پرداخت کند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس تصویب طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان فرهنگی توسط مجلس و لزوم عملیاتی کردن آن توسط دولت را خواستار شد و عنوان کرد: هرگونه کوتاهی دولت در زمینه اجرای طرح همسان‌سازی حقوق پذیرفته شدنی نیست بنابراین امیدواریم وزیر جدید آموزش و پرورش نسبت به آن اهتمام داشته باشد.

عباسی بروز مشکلات اقتصادی و نوسانات شدید قیمت‌ها به ویژه در چند ماهه نخست امسال را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: افزایش نرخ تورم از سال گذشته تاکنون چشمگیر بود به طوری‌که به علت رخداد این پدیده نامتعارف، زندگی بسیاری از جامعه فرهنگیان کشور به علت مشکلات اقتصادی دچار اختلالات عدیده‌ای شده است.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان اینکه منابع مالی اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در خلال مصوبات مجلس پیش‌بینی شده است ابراز داشت: از دولت و مجموعه وزارت آموزش و پرورش انتظار داریم به هر شکل ممکن نسبت به اجرای این مصوبه تلاش کند زیرا تأخیر به هیچ عنوان جایز نیست.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان به ویژه معوقاتی که از سال 97 باقیمانده است را طبق نرخ تورم سالانه ضروری خواند و گفت: با توجه به گرانی‌ها، تورم بسیار شدید و مشکلات اقتصادی انتظار داریم دولت برای پرداخت این بخش از معوقات مؤلفه‌های یاد شده را مدنظر قرار دهد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس ساماندهی نیروهای انسانی در طلیعه آغاز سال تحصیلی جدید توسط وزیر جدید آموزش و پرورش را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: در راستای اجرای عدالت آموزشی، انتظار داریم برای مدارسی که در مناطق محروم و کم برخوردار کشور هستند نیروهای انسانی به شکل عادلانه توزیع شود

سیده حمیده زر آبادی مطلب زیر را منتشر کرده است

مصطفی کواکبیان مطلب زیر را به اشتراک گذاشته است

پیرو واقعی امام حسین(ع) نه خودش #ظلم می‌کند و نه هرگز به ظلم دیگران رضایت می‌دهد
مقابله با #فساد، این جناح و آن جناح، و #نماینده و غیر نماینده نمی‌شناسد
دکتر کواکبیان در مراسم عزاداری دهه اول محرم در محل خانه #کارگر با بیان اینکه پس از ۱۳۸۰ سال همچنان یاد امام حسین (ع)، قیام #کربلا و نهضت #عاشورا زنده است، گفت: ده‌ها هزار جنگ کوچک و بزرگ از آن زمان تاکنون در جهان رخ داده و امروزه هیچ‌کس از آن یادی نمی‌کند اما آن نبرد حماسی همچنان برای ما زنده است و روز به روز هم بر عظمت بزرگداشت آن قیام تاریخی افزوده می‌شود که نمونه‌ای از آن راهپیمایی میلیون‌ها نفر زائر حسینی در ایام اربعین است.
وی با اشاره به ویژگی‌های قیام امام‌حسین(ع) گفت: یکی از ویژگی‌های قیام امام حسین(ع) الگو واقع شدن آن برای تحولات تاریخی و جنبش‌ها و حرکت‌های طول #تاریخ است یعنی سرمشق گرفتن از آن از سوی سایر قیام‌های عدالت‌خواهانه و ظلم‌ستیزانه است. حتی امروز اعضای #حماس که سنی‌مذهب هستند اذعان دارند که در مبارزه با رژیم صهیونیستی از این قیام درس می‌گیرند. عموم جنبش‌هایی که در میان مسلمانان درآمده‌اند از قیام کربلا الگو گرفته‌اند حتی شخصیتی مانند گاندی که غیر مسلمان است می‌گوید از امام حسین(ع) درس گرفتم.
دکتر کواکبیان افزود: اگر امروز اسلامی باقی است به خاطر امام حسین(ع) است. پیامبر(ص) می‌فرمایند که حسین(ع) از من است و من هم از حسین(ع). یعنی اگر اقدام امام حسین(ع) نبود اثری از اصل اسلام هم نبود. امام خمینی(ره) هم بارها فرموده‌اند که هرچه داریم از محرم و صفر است. انقلاب سال ۵۷ هم برگرفته از نهضت عاشورا بود؛ چراکه مردم در تکایا برای قیام برنامه‌ریزی می‌کردند و با شعار «نهضت ما حسینیه رهبر ما خمینیه» در حسینیه‌ها تجمع می‌کردند و در تظاهرات ضد رژیم ستم‌شاهی حرکت می‌کردند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امام حسین(ع) برای خدا فداکاری و قیام کرد، گفت: امام حسین(ع) فرمودند: خدایا من تسلیم تو هستم. من به خاطر هوس و دنیاطلبی قیام نمی‌کنم. امام حسین(ع) برای ریاست و دنیاطلبی قیام نکرد بلکه برای مبارزه با ظلم قیام کرد و در این مسیر از همه تعلقات دنیوی دست کشید و با گذشت فراوان، منسوبان خویش را به قربانگاه برد و زن و بچه‌اش را به اسارت گرفتند

حمیدرضا حاجی بابایی مطلب زیر را منتشر کرده است

رمضانعلی سبحانی فر  مطلب زیر را درباره حوزه انتخابیه منتشر کرده است

سبزوار#سبحانی‌فر: راه‌اندازی شرکت تعاونی برای زعفران‌کاران، گلخانه‌ها و بخش‌های مختلف در سبزوار ضروری است. 🔻نماینده‌ی مردم سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن، ششتمد و روداب در مجلس شورای اسلامی گفت: راه‌اندازی شرکت تعاونی برای زعفران‌کاران، گلخانه‌ها و بخش‌های مختلف در سبزوار ضروری است، تا محصولات بدون واسطه به دست مصرف‌کننده برسد.

به گزارش پرتال خبری علی سبحانی‌فر، مراسم تجلیل از شرکت تعاونی‌های برتر شهرستان سبزوار امشب با حضور نماینده‌ی دیار سربداران در مجلس شورای اسلامی، معاون مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، برادران فرماندار ویژه سبزوار و دیگر مسئولان شهری در محل سالن بیهقی برگزار شد
.

محمدرضا رضایی کوچی  از نشست بررسی و پیگیری مشکلات روستای چنارسوخته بخش کردیان  خبر داده است.

احمد امیرآبادی فراهانی  عکسی از توئیت خود بازنشر داده است


عباس گودرزی مطلب زیر را منتشر کرده است

 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:428928!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون