صفحه اصلی » بین الملل » بین الملل
439852 1398/09/19
0.0 (0)

حضور نمایندگان پارلمان در اجلاس APPCED و دیدار با سفیر ایران در سئول

نوزدهمین اجلاس APPCED در حال برگزاری است، نمایندگان پارلمان ایران ضمن حضور در این اجلاس با سفیر ایران در سئول کره دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، محمدرضا تابش ضمن حضور در نوزدهمین اجلاس APPCED با سعید بادامچی شبستری سفیر جمهوری اسلامی ایران در سئول ملاقات و گفت‌وگو کرد.

ساختار سازمانی APPCED از مجمع عمومی و کمیته اجرایی تشکیل شده که مجمع عمومی شامل همه اعضای کنفرانس می‌شود و سالانه یکبار برگزار می‌شود. کمیته اجرایی نیز مرکب از مسئولان کمیته و یک نماینده از هر کشور عضو است. در حال حاضر وونگ‌یوچول نماینده مجلس ملی کره ریاست اجرایی و محمدرضا تابش دبیر کل کمیته اجرایی را عهده دار هستند.

APPCED  به دنبال ایجاد یک مکانیزم منطقه‌ای در میان نمایندگان مجالس کشورهای حوزه آسیا- اقیانوسیه با در نظر گرفتن ملاحظات مشترک پیرامون محیط زیست منطقه، تمرکز بر بهره برداری بهینه از ذخایر طبیعی، کاهش آلاینده‌های زیست محیطی، حفظ توازن اکولوژیک و حمایت مجالس کشورها از تلاش‌های دولت‌های منطقه  در راستای دستیابی به توسعه پایدار از اهداف تشکیل این مجمع پارلمانی است که در حال حاضر 46 کشور حوزه آسیا- اقیانوسیه عضو آن هستند.

نوزدهمین اجلاس مجمع نمایندگان آسیا- اقیانوسیه پیرامون محیط زیست و توسعه در تاریخ 18 الی 20 آذر ماه در سئول کره جنوبی برگزار می‌شود و آقایان محمدرضا تابش رئیس فراکسیون محیط زیست و دبیر کل APPCED و شمس اله شریعت‌نژاد عضو کمیسیون کشاورزی مجلس حضور پیدا کردند.

شایان ذکر است؛ هفدهمین نشست مجمع عمومی با حضور 15 کشور آسیا و اقیانوسیه و نمایندگانی از سازمان‌های بین‌المللی  در تهران برگزار شده است.

نظرات کاربران

Parameter:439852!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین