صفحه اصلی » اخبار مجلس » اطلاع رسانی(مجلس)

حضور رییس مجلس در قم؛ از شرکت در مراسم عزاداری تا عیادت از آیت‌الله امینی

دکتر علی لاریجانی در مراسم عزاداری و روضه خوانی دهه سوم ماه صفر بیوت آیات عظام در قم شرکت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی دکتر علی لاریجانی روز جمعه (3 آبان ماه) به قم سفر کرد و در مراسم عزاداری و روضه خوانی دهه سوم ماه صفر بیوت آیت الله الهی، آیت الله العظمی صافی گلپایگانی، آیت‌الله العظمی جوادی آملی (بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسراء) و آیت‌الله العظمی سیستانی شرکت کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین از آیت‌الله امینی عیادت کرد و در جریان روند درمان ایشان قرار گرفت.

بر اساس این گزارش؛ دکتر لاریجانی در دیدار اعضای قرارگاه مردمی اربعین استان قم گفت: کار شما ابتکاری ارزشمند است زیرا خدمات مناسبی را به زائران اربعین حسینی ارائه کرده‌اید مخصوصا خدمت رسانی به زائرانی که از سایر کشورها می‌آیند اجر بسیار زیادی دارد و یک عبادت پرتاثیر برای شما محسوب می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کار شما برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین، وفاق بین المللی را ایجاد می کند و موجب همدلی و همگرایی در بین همه مسلمانان می شود و اتفاقا دشمنان ایران و انقلاب نیز نگران اینگونه اقدامات هستند.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها به دنبال صدمه زدن به وفاق ایجاد شده بین ملت ایران و عراق هستند، افزود: افرادی که در سفر اربعین بودند از زحمات مردم عراق تعریف شایسته ای می کنند. قلب ملت ایران و عراق با یکدیگر تنیده شده و این به هم تنیدگی تاریخ دو ملت ایران و عراق ظرفیت بسیار بزرگی است و به همین دلیل دشمنان به دنبال اختلاف افکنی هستند.

دکتر لاریجانی ادامه داد: در شرایط سخت ملت ایران همیشه در کنار ملت عراق بوده است. در حوادث چند سال گذشته که داعش ضرباتی را به ملت عراق زد ایران پای کار ایستاد و مردم رشید عراق و آیت الله سیستانی نیز نقش ارزشمندی را ایفا کردند تا توانستند کمر داعش را بشکنند این شرایط نشان می دهد که ملت ایران و عراق هم‌سرنوشت هستند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: نمونه ای از همگرایی بین ملت ایران و عراق را در ایام اربعین مشاهده می کنیم و مردم قم نیز از 5 صفر تا 5 ربیع الاول به صورت خودجوش به زائران خدمت رسانی می کنند. کسی به این خادمین دستور نداده بلکه یک وجدان اسلامی نسبت به سایر مسلمانان است تا یک عبادت شیرین انجام شود همین وجدان اسلامی را در عراق نیز مشاهده می کنیم که موجب شده مواکب را برای خدمت رسانی به زائران برپا کنند. این شرایط نشان می دهد که فهم درستی بین مردم عراق و ایران وجود دارد.

وی افزود: دشمنان همبستگی و این وجدان اسلامی را رصد می کنند و به دنبال مسئله سازی هستند تا این ظرفیت بزرگ را از بین ببرند.

دکتر لاریجانی اظهار داشت: مقام معظم رهبری نیز به صورت مکرر بر زیارت اربعین تاکید دارند زیرا در این عبادت شیرین همبستگی مناسبی بین مسلمانان به ویژه دو ملت ایران و عراق ایجاد می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از دو هزار خادم قرارگاه مردمی اربعین استان قم گفت: سلام مرا به خادمین زائران اربعین برسانید.

نظرات کاربران

Parameter:435742!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون