صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/23
0.0 (0)

قوامی با اشاره به تصمیم دولت مبنی بر حذف یارانه بگیران مطرح کرد؛

حذف 50هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد از دریافت یارانه

عضو کمیسیون بودجه مجلس خبر داد: مطالعه وزارت کار برای برای حذف یک میلیون و 400 هزار خانوار از دریافت یارانه بسیار ضعیف است چراکه 50هزار خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد حذف خواهند شد.

هادی قوامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تصمیم جدید دولت مبنی بر حذف چند دهک از یارانه‌بگیران، گفت: مطالعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حذف یک میلیون و 400 هزار خانوار از دریافت یارانه بسیار ضعیف است چراکه در پی این تصمیم50 هزار از خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) حذف خواهند شد.

تصمیم دولت مبنی بر حذف چندین دهک از دریافت رایانه رافع حل مشکل نیست

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مطالعه وزارت کار در این رابطه باید اصلاح شود چراکه چالش‌هایی را به دنبال خواهد داشت، ادامه داد: بر مبنای شیوه مطالعاتی وزارت کار در هر استان چندین هزار نفر از دریافت یارانه حذف می‌شوند اما این شیوه نمی تواند به نتیجه درستی رسد و رافع مشکل نخواهد بود.

دولت باید با راستی آزمایی اقدام به قطع یارانه‌ها کند

وی با بیان اینکه دولت باید ثروت افراد را از میزان درآمدشان مجزا کرده و با راستی‌آزمایی اقدام به قطع یارانه‌ها کند، افزود: به عنوان مثال گاهی فردی حقوق پایین اما املاک متعددی دارد و در مقابل ممکن است فردی دیگر با حقوقی نسبتا بالا حتی صاحب یک آپارتمان کوچک نیز نباشد.

مجلس با حذف فله‌ای یارانه یارانه‌بگیران مخالف است

به گفته قوامی مجلس با حذف فله‌ای یارانه یارانه‌بگیران مخالف است و طبق قانون باید یارانه دهک‌های بالای جامعه با شرایط اقتصادی مساعد، حذف شود.

چندین میلیون از افراد جامعه در تامین نان شب خود وا مانده‌اند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: امروزه تنها افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی نیاز به یارانه ندارند بلکه چندین میلیون از جمعیت بدون حمایت هیچ نهادی مستحق دریافت یارانه هستند و حتی در تامین نان شب خود وا مانده‌اند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:429630!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون