صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/19
0.0 (0)

مازنی مطرح کرد:

حذف مُهر از گذرنامه اتباع خارجی اقدامی در راستای دور زدن تحریم‌ها

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، حذف مُهر از گذرنامه اتباع خارجی که به ایران سفر می‌کنند، را یکی از راهکارهای مثبت در شرایط تحریمی برشمرد.

احمد مازنی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به اجرایی شدن دستور رئیس جمهوری درباره حذف مُهر از گذرنامه اتباع خارجی، عنوان کرد: در شرایط فعلی که کشور با تحریم‌های ظالمانه ترامپ و آمریکا مواجه است از هر اقدامی که بتواند این تحریم‎ها را سست کند و موجب گسترش ارتباطات ایران و با سایر کشورها شود، باید دفاع کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گسترش ارتباطات با دنیا موجب آشنایی طرف‌های خارجی با فرهنگ و رسوم و دیدن امنیت موجود در کشورمان می‌شود، افزود: ضمن اینکه در همین رفت و آمدها ظرفیت‌های صنعتی، کشاورزی، گردشگری و سایر حوزه‌‎ها به معرض دید مسافران می‎رسد که می‌تواند زمینه شروع ارتباطات بعدی باشد.

وی، وجود مُهر در گذرنامه اتباع خارجی را مسئله ضروری ندانست و گفت: از سوی دیگر یک نگاه بیگانه ستیز در کشور وجود دارد که در این زمینه باید کار فرهنگی صورت داد که ما به جز اسرائیل که یک رژیم نامشروع است با سایر کشورها می‌توانیم رابطه برقرار کنیم.

مازنی در عین حال اضافه کرد: البته این اقدامات راهکارهای مقطعی برای دور زدن تحریم‌ها به شمار می‌آید درحالیکه ما باید راه‌هایی را برای دور زدن تحریم‌ها در بلند مدت پیش بینی کنیم.

رییس کمیته فرهنگ، هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی تأکید کرد: نباید فرصت‌ را برای گسترش روابط از دست داد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:425021!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین