صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/21
0.0 (0)

بائوج لاهوتی:

حذف روادید به افزایش گردشگر کمک می‌کند

عضو فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مجلس گفت: حذف روادید برخی از کشورها، اصلاح ساختارها و توجه به حمل و نقل می‌تواند به افزایش گردشگر کمک کند.

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری ایران گفت: ظرفیت ایران از نظر تنوع جانوری و گیاهی بسیار چشمگیر است اما یکی از دلایلی که در حال حاضر سازمان تبدیل به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شد این است که از طریق سازمان نمی‌توان به اهداف مد نظر برای جذب گردشگر دست یافت.

حذف روادید برخی از کشورها و اصلاح ساختارها می‌تواند به افزایش گردشگر کمک کند

وزارت گردشگری باید جذابیت گردشگری را بیشتر کند

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، افزود: از طریق پاسخگو کردن وزارتخانه و اصلاح ساختاری که می‌توان در شرح وظایف آن انجام داد، وزارتخانه باید به میدان آمده و با برنامه‌ریزی درست جذابیت‌های گردشگری و نگاه به واردات گردشگر را نیز در کشور قوی‌تر کند.

عضو فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مجلس ادامه داد: در حال حاضر آمار گردشگری افزایش یافته و دلیل عمده آن این است که با برخی از کشورها مثل عمان حذف روادید انجام شده است. چه لزومی دارد با کشوری مثل عمان که این وابستگی را داریم و مسلمان نیز هستند اما یک بروکراسی اداری خیلی سنگینی داشته باشیم پس بنابراین حذف روادیدها می‌تواند به افزایش گردشگر کمک کند؛ با تبدیل سازمان گردشگری به وزارت می‌توان به اصلاح ساختارها و اهداف مد نظر نزدیک‌تر شد.

آموزش هتل‌داران و توجه به حمل و نقل ضروری است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در مورد حفظ حقوق گردشگران و لزوم نظارت‌هایی که باید برای تاخیر در حرکت یا کنسل شدن پرواز‌ها و امثال آن صورت بگیرد، تصریح کرد: توجه به حمل و نقل، آموزش مردم در نحوه برخورد با گردشگر و آموزش هتل‌داران از این پس باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:429346!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین