صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/22
0.0 (0)

نانواکناری:

جمهوری اسلامی از گفت‌وگوی عربی- ایرانی استقبال می کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان داشت: ایران از گفت‌وگو عربی- ایرانی استقبال و هر  گفت‎وگو با همه همسایگان به شرط توجه به صلح، امنیت و منافع مشترک استقبال می کند.

ولی الله نانواکناری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به چرخش امارات به سمت تهران و احتمال گفت‌وگوی عربی- ایرانی، گفت: نظام جمهوری اسلامی خواهان امنیت و آرامش در منطقه است،  ایران تلاش دارد که در این زمینه با قدرت با همسایگان تبادل نظر و همکاری داشته باشد، خوشبختانه همسایگان متوجه شده اند که جمهوری اسلامی جز امنیت و آرامش منطقه قصد و هدف دیگری ندارد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس ادامه داد: هر اقدام و افزایش توانمندی ایران برای ایجاد امنیت و آرامش در منطقه و برای همسایگان نیز هست، با این حال آمریکا و دست نشانده هایش در منطقه به دنبال ایجاد اختلاف هستند تا منافع خود را تامین کند، نمونه این اختلاف افکنی، رفتار آمریکا با عربستان است که این کشور را به گاو شیرده تعبیر کرد و آنها را تحریک می کند تا در راستای ایجاد نا امنی در منطقه گام بردارند.

امارات متوجه بی خاصیتی آمریکا شده است

نماینده مردم بابلسر و فریدون‌کنار در مجلس دهم شورای اسلامی بیان داشت: کشورهای عربی متوجه شده اند که سیاست های آمریکا راه به جایی نمی برد، امارت زودتر از سایر همسایگان متوجه بی خاصیتی آمریکا در منطقه شده، از این رو دست به خروج بخشی از نیروهای خود از یمن زده، نسبت به کاهش اتحاد با عربستان اقدام کرده است و می خواهد از جنگ با یمن خارج شود.

وی اظهار داشت: کشورهای منطقه در نهایت متوجه شدند که به بیگانگانی مانند آمریکا با خوی استکباری نمی توان تکیه کرد، چرا که آمریکا می خواهد از عربستان و سایر کشورها بارکشی کند.

نانواکناری در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، به کشورهای حوزه خلیج فارس توصیه می کند به آمریکایی ها اعتماد نداشته باشند، و گفت: آمریکا تکیه گاه خوبی نیست، در مقابل ایران به عنوان کشور دوست و برادر در منطقه می تواند امنیت را برای همسایگان به خصوص در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز ایجاد کند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: این موضوع برای همه اثبات شده است امیدواریم که کشورهای منطقه سر عقل بیایند و تصمیمات خردگرانه بگیرند.

وی اظهار داشت: گفت‌وگو بهترین راه برای حل و فصل موضوعات اختلافی است که ایران نیز از آن استقبال می کند، عربستان از بردگی دست بکشد تا در کنار سایر همسایگان، در منطقه آرامش ایجاد شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان داشت: ایران از گفت‌وگو عربی- ایرانی استقبال و از هر  گفت‎وگو با همسایگان  به شرط توجه به صلح، امنیت و منافع مشترک استقبال می کند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:425363!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین