صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

479451 1399/12/11 00:00:00
0.0 (0)

جلسه فوق العاده کمیسیون امنیت ملی برای پیگیری اجرای قانون اقدام راهبردی با حضور ظریف

جلسه فوق العاده کمیسیون امنیت ملی جهت پیگیری اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم با حضور وزیر امور خارجه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، نشست فوق العاده صبح دوشنبه (11 اسفندماه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با وزیر امور خارجه جهت پیگیری اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم برگزار شد.

در این جلسه وزیر امور خارجه در تشریح روند اجرای قانون اقدام راهبردی توسط دولت تاکید کرد که مواد مختلف قانون، بر اساس زمان بندی آن در حال اجراست.

وزیر خارجه با اشاره به اجرای ماده ۶ قانون، گفت: نمایندگی جمهوری اسلامی در وین، روز ۲۷ مهرماه نامه توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را به مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی ارائه کرد، پس از آن مدیرکل برای بررسی نحوه ادامه همکاری ایران و آژانس پس از اجرای قانون و در چارچوب پادمان، با پیشنهادهایی به تهران سفر کرد؛ از قبل به وی تاکید شده بود که اجرای قانون متوقف نخواهد شد.

وزیر امور خارجه در این جلسه، گزارشی از آخرین تحولات شورای حکام آژانس هم ارائه کرد و اظهار داشت که چنانچه در جلسه شورای حکام قطعنامه تخریبی علیه ایران صادر شود، ایران واکنش جدی نشان خواهد داد. همچنین ظریف درباره پیشنهاد حضور ایالات متحده در نشست اعضای برجام گفت: «آمریکا تا تعهداتش را انجام ندهد، حق ندارد به برجام برگردد.»

در این نشست، نمایندگان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هم با طرح دیدگاه‌ها و سوالات خود در مورد نحوه اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم، بر اجرای دقیق این قانون تاکید کردند. همچنین درباره تشکیل جلسات کارشناسی بین دولت و مجلس برای مواجهه هماهنگ با زیاده خواهی های آمریکا و اروپا گفت وگو شد.

نظرات کاربران

Parameter:479451!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون