صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار صحن مجلس
450345 1398/09/25
0.0 (0)

جلسه علنی 25 آذر؛ موافقت نمایندگان با بررسی اولویت دار طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران

نمایندگان با تغییر دستور جلسه علنی جهت بررسی طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران موافقت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی نشست علنی صبح امروز (دوشنبه، 25 آذرماه) مجلس شورای اسلامی به ریاست دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ساعت 8:15 و با حضور 201 نفر از نمایندگان آغاز شد.

علیرضا رحیمی در این نشست درگذشت همکار رسانه‌ای سرکار خانم زهرا عبدالمحمدی خبرنگار پارلمانی که سال‌ها در مجلس زحمت کشیدند را به خانواده ایشان تسلیت گفت.

همچنین وکلای ملت در این نشست و در ادامه بررسی طرح ساماندهی کارکنان قراردادی دانشگاه پیام نور با مفاد ماده 2 این طرح موافقت کردند.

در ماده 2 آمده است: دانشگاه پیام‌نور مکلف است پست سازمانی متناسب برای کارکنان قراردادی موضوع این قانون را در قالب تشکیلات تفصیلی مراکز و واحدهای تابعه از محل پستهای سازمانی بلاتصدی مصوب موجود تعیین کرده و تخصیص دهد.

در ادامه بررسی این طرح نمایندگان مجلس با مفاد ماده 3 موافقت کردند.

متن ماده 3 بدین شرح است: کارکنان قراردادی شاغل در پستهای سازمانی تخصیص‌یافته در صورت دارا بودن شماره شناسه مورد تأیید سازمان اداری و استخدامی کشورو احراز شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در آیین‌نامه استخدامی دانشگاه به پیمانی تبدیل وضعیت می‌شوند.

نمایندگان مجلس همچنین با موارد مندرج در ماده 4 این طرح نیز موافقت کردند.

در ماده 4 آمده است: اولویت‌‌های تبدیل وضعیت برای نیروهای قراردادی بر اساس مفاد ماده (21) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران مصوب 1391/10/2 با اصلاحات و الحاقات بعدی و بند «ج» ماده (87) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب 1395/12/14 با اصلاحات و الحاقات بعدی و نیز شاغلین مراکز و واحدهای مستقر در استان‌های مرزی، مناطق جنگی و کمترتوسعه‌یافته تعیین می‌شود.

نمایندگان مجلس در ادامه بررسی این طرح با مفاد ماده 5 موافقت کردند.

در ماده 5 آمده است: اعمال آثار استخدامی مدارک تحصیلی مشمولان این قانون که بدون استفاده از مأموریت آموزشی و با هزینه شخصی و خارج از ساعات اداری أخذ کرده‌اند، در صورت پیش‌بینی در شرایط احراز پست سازمانی تخصیص‌یافته صرفاً در قالب مدارک تحصیلی تعیین‌شده به عنوان سقف و کف مصوب قابل اجراء است.

نمایندگان در نشست علنی امروز با درخواست تعدادی از همکاران خود برای تغییر دستور جلسه علنی جهت بررسی طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران موافقت کردند.

همچنین در نشست علنی امروز (مجلس شورای اسلامی گزارش کمیسیون عمران در خصوص بررسی آیین نامه نظام مهندسی و کنترل ساختمان قرائت شد.

در ادامه و در راستای اجرای تبصره یک ماده 45 قانون آئین نامه داخلی در خصوص گزارش کمیسیون عمران در مورد بررسی آئین نامه های قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان طرح های اصلاح قانون نحوه اجرای اصول 85 و 138 قانون اساسی در رابطه با مسئولیت های رئیس مجلس شورای اسلامی و نحوه اجرای اصل 138 قانون اساسی در رابطه با هیات وزیران اعلام وصول شد.

براساس این گزارش؛ طرح یک فوریتی استفساریه تبصره (۱) ماده (۱۳) قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات به دلیل تغییر ماهیتی و مغایرت با آیین‌نامه داخلی مجلس از دستور کار خارج شد.

جمعی از دانشجویان رشته علوم انسانی دانشگاه علامه طباطبایی تهران، جمعی از دانشجویان رشته مطالعات دانشگاه علامه طباطبایی تهران، جمعی از اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان البرز استان قزوین و جمعی از دهیاران شهرستان قشم استان هرمزگان مهمانان نشست امروز بهارستان بودند.

حسین رضازاده نماینده مردم کازرون، احمد انارکی محمدی نماینده مردم رفسنجان و انار، احمد بیگدلی نماینده مردم خدابنده، شهروز برزگر کلشانی نماینده مردم سلماس و امیر خجسته نماینده مردم همدان و فامنین ناطقان میان دستور جلسه امروز مجلس بودند.

به گزارش پارلیران؛ مسعود پزشکیان زنگ پایان نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی را رأس ساعت 12 به صدا درآورد.

نظرات کاربران

Parameter:450345!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین