صفحه اصلی » قانون گذاری » دستورجلسات صحن » روزانه مجلس
1398/08/19
0.0 (0)

جلسه علنی صبح یک شنبه 19 آبان؛ موافقت نمایندگان با استعفای جلالی از نمایندگی

استعفای کاظم جلالی از سِمَت نمایندگی مورد موافقت نمایندگان قرار گرفت و یک فوریت بومی گزینی در استخدام های دولتی تصویب شد.

به گزارش    پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی  جلسه علنی مجلس شورای اسلامی صبح امروز (یکشنبه، 19 آبان ماه) به ریاست دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ساعت 8 و 15 دقیقه و با حضور 197 نفر از نمایندگان آغاز شد.

نمایندگان در ابتدای این نشست با پیشنهاد ‌دکتر علی لاریجانی مبنی بر ارجاع طرح تقلیل مجازات حبس تعزیری به کمیسیون قضایی و حقوقی برای بررسی به مدت 3 هفته موافقت کردند.

همچنین در ادامه نمایندگان وارد دستورکار بررسی استعفای کاظم جلالی از نمایندگی شدند که در ابتدا نماینده تهران به تشریح دلیل استعفای خود که قبول سفیری ایران در روسیه و برنامه های خود برای توسعه روابط دو کشور در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی و غیره پرداخت و پس از آن علیرضا رحیمی، جبار کوچکی نژاد، نادر قاضی پور، مهرداد بائوج لاهوتی، حسینعلی حاجی دلیگانی و سید ناصر موسوی لارگانی به بیان دلایل خود در مخالفت با این استعفا پرداخته و همچنین محسن کوهکن ریزی و غلامرضا تاجگردون دلایل خود برای موافقت با استعفای رییس مرکز پژوهش های مجلس را تشریح کردند که در نهایت پس از بیان توضیحات مخالفان و موافقان، نمایندگان با استعفای کاظم جلالی موافقت کردند و نماینده تهران از این پس در جایگاه سفیری ایران در روسیه ایفای مسئولیت خواهد کرد.

پس از موافقت مجلس با استعفای جلالی از نمایندگی مجلس وارد دستورکارهای بعدی شد که ابتدا طرح تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی اعاده شده از شورای نگهبان که در کمیسیون اجتماعی اصلاح شده بررسی شد، اما نمایندگان در جلسه امروز با اصلاحات صورت گرفته در طرح تشکیل وزارت بازرگانی به منظور تامین نظر شورای نگهبان موافقت نکردند بنابراین مقرر شد؛ این طرح برای اصلاح بیشتر به کمیسیون ارجاع شود.

همچنین در ادامه دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت زلزله زدگان آذربایجان شرقی خواستار تلاش جدی دستگاه های مختلف جهت ساخت سرپناه برای زلزله زدگان این استان شد و از سوی دیگر به کمیسیون آموزش و تحقیقات ماموریت داد موضوع رتبه بندی فرهنگیان را پیگیری کند.

براساس این گزارش؛ در ادامه مجلس وارد استماع نطق میان دستور نمایندگان شد که فردین فرمند نماینده مردم میانه، سیدکاظم دلخوش اباتری نماینده مردم صومعه سرا، احمد سالک کاشانی نماینده مردم اصفهان، حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم و حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان از ناطقان میان دستور امروز بودند.

همچنین نمایندگان در جلسه علنی صبح امروز با دو فوریت لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها موافقت کردند.

در ادامه نمایندگان مردم در مجلس یک فوریت طرح اصلاح ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری درباره بومی گزینی در استخدام های دولتی را تصویب کردند.

ساعت پایانی مجلس به تذکرات شفاهی نمایندگان پیرامون موضوعاتی چون رسیدگی به وضعیت زلزله زدگان آذربایجان شرقی، توجه به وضعیت معلمان و تجهیز بیمارستان ها اختصاص یافت.

به گزارش پارلیران؛ مسعود پزشکیان در پایان این جلسه از دولت خواست که از حادثه دیدگان سیل و زلزله اخیر غافل نشود و زنگ پایان نشست علنی نوبت صبح امروز (یکشنبه، 19 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی را رأس ساعت 11 و 47 دقیقه به صدا درآورد.

نظرات کاربران

Parameter:437645!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون