صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/08/19
0.0 (0)

کوهکن ریزی در موافقت با استعفای جلالی

جلالی برای تصدی سفیری ایران در روسیه از عقبه علمی و تجربی کافی برخوردار است

نماینده مردم لنجان در مجلس با اشاره به عملکرد و فعالیت کاظم جلالی در وزارت خارجه و مجلس گفت: جلالی برای تصدی سفیری ایران در روسیه از عقبه علمی و تجربی کافی برخوردار است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محسن کوهکن ریزی در نشست علنی امروز (یکشنبه 19 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در موافقت با درخواست استعفای کاظم جلالی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: به طور حتم اگر مجلس به این درخواست رأی مخالف بدهد یک پیام عدم همگرایی در این حوزه مخابره خواهد شد. از طرف دیگر تجربه نشان می دهد سفیرانی در عرصه وظایف خود موفق بوده اند که قدرت برقراری ارتباط داشته اند که قطعا آقای جلالی ظرفیت های بسیاری برای گسترش ارتباطات دارد.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی ایران و روسیه روابط استراتژیک و بسیار نزدیکی دارد، حال حضور فردی مانند آقای جلالی با تحرک لازم بسیار مهم و تاثیرگذار خواهد بود. همچنین در دولت های مختلف برای برخی منصب ها از نمایندگان مجلس استفاده شده که این مسئله تجربه موفقی بوده است.

وی تصریح کرد: من بارها شاهد بودم که اگر در مقطعی مصلحت نظام اقتضا می کرد آقای جلالی حاضر بود که خود را قربانی کند. از طرف دیگر قطعاً اگر سفیران جمهوری اسلامی از یک عقبه علمی و تجربی برخوردار باشند، به طور حتم در انجام وظایف خود موفق خواهند بود، بنابراین فعالیت در وزارت خارجه، تسهیلات مرتبط و عضویت در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در چندین دوره از آقای جلالی یک انسان پخته ساخته است./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:437306!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون