صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/22
0.0 (0)

سلیمی در گفت و گو با خانه ملت:

جذب حداکثری گردشگر، نیازمند زیرساخت های لازم است

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه گفته می شود به زودی 20 میلیون گردشگر خواهیم داشت، یک اغراق است، چرا که باید زیرساخت های لازم آن فراهم باشد.

اصغرسلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به صحبت های مونسان وزیر میراث فرهنگی و گردشگری مبنی بر اینکه قرار است به زودی 20 میلیون گردشگر داشته باشیم، گفت: اینکه گفته می شود به زودی 20 میلیون گردشگر خواهیم داشت، به نظر بنده اغراق است، چرا که باید زیرساخت های لازم برای این کار فراهم باشد که در حال حاضر به اندازه کافی هتل و اقامتگاه نداریم و شرایط آن مهیا نیست.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی افزود:کشور ما از لحاظ آثار باستانی و مراکز تفریحی غنی است، اما باید امکانات رفاهی در اختیار  گردشگر خارجی قرار داده شود که فعلا در آن حدی نیستیم که پذیرای این تعداد گردشگر  باشیم، البته با برنامه ریزی مناسب و در  یک بازه زمانی 5 ساله می توانیم در آینده 20 میلیون گردشگر داشته باشیم.

کشور ما از لحاظ آثار باستانی و مراکز تفریحی غنی است، اما باید امکانات اقامتی و رفاهی در اختیار گردشگر خارجی قرار داده شود که فعلا در آن حدی نیستیم که پذیرای این تعداد گردشگرباشیم،

وی با اشاره به راه اندازی بوتیک-هتل در کشور تصریح کرد: هر اقدامی که در این راستا بخواهند انجام دهند به این سرعت قابل اجرا نیست و به کار کارشناسی صحیح نیاز دارد و باید حتما از کشورهایی که در زمینه خدمات توریستی و گردشگری فعال هستند، الگوبرداری کرد و این اقدام نیز به یک بازه زمانی 5 الی 10 ساله نیاز دارد و با یک سال قابل اجرا نیست.

لزوم ورود بخش خصوصی به بحث گردشگری

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی افزود: باید دقت کنیم که گردشگران خارجی تمایل دارند به کدام مکان های توریستی سفر کنند که زیرساخت ها و جذابیت های لازم فراهم شود؛ بخش خصوصی هم باید در این زمینه ترغیب و وارد کار شود، چرا که دولت با این وضعیتی که دارد قطعا در این قضایا نمی تواند ورود کند. /

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:429407!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین