صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/04/29
0.0 (0)

وقف‌چی:

ثمرۀ شیوه فعلی توزیع یارانه‌ها گسترش بی عدالتی است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: منابع و یارانه‌های پنهان بر اساس میزان مصرف میان جامعه تقسیم شده که بی عدالتی‌هایی را به بار آورده است.

علی وقف چی  عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص شیوه توزیع منابع و یارانه‌ها در بین اقشار مختلف جامعه، گفت: باید قبول کنیم که امروز اقتصاد کشور به جراحی نیاز دارد و ممکن است که این تغییرات آسیب‌های موقتی نیز داشته باشد اما در نهایت برای مردم منفعت دارد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یکی از جراحی‌های اقتصادی که در بسیاری از کشورهای توسعه یافته صورت گرفته و ما نیز باید به سمت آن حرکت کنیم توزیع عادلانه منابع و یارانه‌ها است، ادامه داد: توزیع عادلانه منابع و یارانه‌های پنهان و آشکار یکی از زیر بنایی‌تری شعارهای اقتصادی کشور است که در راستای ارتقاء اقتصادی باید عملی شود.

مدیریت مصرف یارانه‌ها باید در اختیار مردم باشد

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر مدیریت مصرف یارانه‌ها دراختیار دولت است در حالی که باید این مهم در اختیار مردم باشد، عنوان کرد: منابع و یارانه‌های پنهان بر اساس میزان مصرف میان جامعه تقسیم شده که بی عدالتی‌هایی را به بار آورده است، به هر میزانی که فرد مصرف بیشتری از منابع مانند برق، آب و گاز داشته باشد از یارانه پنهان بیشتری برخوردار می‌شود.

هدفمندی یارانه ها

 

برخی از مسئولین این نگرانی را دارند که با جراحی اقتصادی در کشور فضای کنونی را خشک‌تر کنند این درحالی است که به هر میزان اینگونه تغییرات به تعویق انداخته شود آسیب بیشتری دارد.

تعویق در تغییر شیوه پرداخت یارانه‌ها آسیب بیشتری دارد

وقف‌چی با بیان اینکه در حال حاضر مرکز پژوهش‌های مجلس، کمیسیون‌های تخصصی مجلس و سازمان برنامه و بودجه کشور با تغییر در شیوه کنونی توزیع یارانه‌ها موافق هستند، گفت: برخی از مسئولین این نگرانی را دارند که با جراحی اقتصادی در کشور فضای کنونی را خشک‌تر کنند این درحالی است که به هر میزان اینگونه تغییرات به تعویق انداخته شود آسیب بیشتری دارد.

تحول در پرداخت یارانه‌ها سرانه مصرف منابع را کاهش می‌دهد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اینکه تغییر در توزیع یارانه‌ها میزان سرانه مصرف منابعی مانند برق، آب و گاز کشور را کاهش می‌دهد، خاطرنشان کرد: زمانیکه قیمت حامل‌های انرژی به روز شود به سمت استفاده بیشتر از وسایل نقلیه عمومی حرکت می‌کنیم و شاهد کاهش آلودگی هوا و ترافیک در کشور می‌شویم و بیماری‌ها کمتر می‌شود./

خبرنگار محسن خزایی

پایان پیام

 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:421331!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون