صفحه اصلی » پروفایل گروه دوستی » اخبار گروه دوستی
1398/08/22
0.0 (0)

امیر عبداللهیان در دیدار سفیر جدید یمن در تهران؛

تهران از تمامیت ارضی و وحدت ملت یمن حمایت می‌ کند

دستیار رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیر کل امور بین الملل، گفت: مقاومت، ایستادگی و ایمان ملت یمن در برابر متجاوزان چاره و نتیجه ای جز تسلیم شدن به حل سیاسی بحران برای آنها بر جای نگذاشت.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، ابراهیم محمد الدیلمی سفیر جمهوری یمن در تهران با حسین امیرعبداللهیان دستیار رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیر کل امور بین الملل دیدار و گفت وگو کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار ضمن خوشامدگویی  به سفیر جدید یمن در تهران و تبریک برای کسب موفقیت های مردم یمن در برابر اشغالگران و جنگ افروزان، گفت: مقاومت، ایستادگی و ایمان ملت یمن در برابر متجاوزان چاره و نتیجه ای جز تسلیم شدن به حل سیاسی بحران برای آنها بر جای نگذاشت.

 وی با اشاره به نقشه شوم آمریکایی و صهیونیستی برای تجزیه کشورهای منطقه، بر سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در برقراری ثبات و امنیت در منطقه، حفظ تمامیت ارضی کشورها و جلوگیری از سیاست تفرقه افکنانه و تجزیه طلبانه دشمنان، تاکید کرد و افزود: تهران از تمامیت ارضی و وحدت ملت یمن حمایت می‌کند.

امیرعبداللهیان خواستار حمایت مجامع بین‌المللی از حقوق از دست رفته مردم بی دفاع یمن شد و اظهار داشت: ضروریست نمایندگان واقعی مردم یمن بتوانند با امکان حضور در مجامع و سازمان های بین المللی خواسته های به حق و قانونی مردم خود را استیفا کنند و همچنین تداوم محاصره انسانی یمن را جنایتی بزرگ و فاجعه انسانی خواند.

ابراهیم محمد الدیلمی سفیر جدید یمن در تهران با ابراز تشکر از حمایت های همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از ملت یمن، ماموریت دیپلماتیک خود در جمهوری اسلامی ایران را افتخار و باعث تقویت روابط دو کشور خواند.

وی با توجه به روند تحولات میدانی و سیاسی یمن بر ضرورت آتش‌بس کامل و لغو محاصره انسانی تاکید و آن را  گام مهمی در تحقق هر گونه توافق سیاسی خواند.

 سفیر جدید یمن در تهران با اشاره به تحولات منطقه و یمن اظهار داشت: از خواسته های برحق ملت یمن کوتاه نخواهیم آمد.

نظرات کاربران

Parameter:439079!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین