صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

477095 1399/11/26 19:02:00
0.0 (0)

تنها ۲درصد از اراضی کشاورزی سند دریافت کرده‌‌اند/ کاربری یک میلیون هکتار زمین کشاورزی تغییر کرده است

طرح اصلاح قانون هوای پاک در جلسه امروز کمیسیون کشاورزی مجلس بررسی شد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، در نشست امروز ( یکشنبه 26 بهمن ماه) دستور کار اول نشست امروز کمیسیون صنایع و معادن در زمینه بررسی طرح اصلاح قانون هوای پاک بود، بر اساس این اصلاح مدت زمان استعلام از سازمان حفاظت محیط زیست از یک ماه به 15 روز کاهش پیدا کرد. سازمان حفاظت محیط زیست مکلف می‌شود ظرف مدت 2 ماه پس از تصویب اصلاح قانون هوای پاک مناطق معاف از استعلام واقع شده در مناطق آزاد تجاری- صنعتی، ویژه اقتصادی، شهرک‌ها و نواحی صنعتی را به دستگاه‌های ذی‌ربط به منظور احداث، توسعه و تغییر خط ابلاغ کند.

گفتنی است کلیات طرح اصلاح قانون هوای پاک در کمیسیون کشاورزی تصویب و برای بررسی جزئیات به کمیته محیط زیست ارجاع داده شد، طرح اصلاح برخی از مواد قانون مدیریت پسماند به کمیسیون محیط زیست و طرح تغییر کاربری اراضی به کمیته منابع طبیعی و مالکیت اراضی ارجاع داده شد تا ظرف یک ماه به کیسیون ارائه داده شود.

همچنین در نشست امروز کمیسیون کشاورزی، گزارشی از سفر به روسیه و مذاکرات صورت گرفته شده در حوزه تجارت کشاورزی ارائه شد. جلسه بعدی کمیسیون در خصوص اجرای قانون حدنگار اراضی کشاورزی با حضور مسئولین سازمان امور اراضی بود که گزارشی در این خصوص ارائه و نمایندگان نیز سوالات خود را مطرح کردند.

نظرات کاربران

Parameter:477095!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون