صفحه اصلی » اخبار مجلس » اطلاع رسانی(مجلس)
452499 1398/11/10
0.0 (0)

تماس تلفنی دکتر لاریجانی با رهبران فلسطینی و محکومیت طرح "معامله قرن"

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در تماس تلفنی با رهبران فلسطینی از طرح موسوم به معامله قرن به شدت انتقاد کرد و شکست آن را قطعی دانست. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در تماس تلفنی با رهبران فلسطینی از طرح موسوم به معامله قرن به شدت انتقاد کرد و شکست آن را قطعی دانست. 

حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی از ملت فلسطین در برابر طرح شیطانی معامله قرن

رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت و گوی تلفنی با اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) ضمن حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی از ملت فلسطین در برابر طرح شیطانی معامله قرن تاکید کرد که جمهوری اسلامی در برابر طرح شیطانی معمله قرن حمایت همه جانبه از ملت فلسطین دارد.

دکتر علی لاریجانی طرح موسوم به معامله قرن را خیانتی آشکار به ملت مظلوم فلسطین و اهانت به همه مسلمانان جهان دانست و افزود: این طرح شیطانی که مدعی است قبله اول مسلمین را در اختیار صهیونیست ها قرار دهد، از هم اینک محکوم به شکست است.

رییس مجلس شورای اسلامی معامله قرن را طرحی بی سرانجام خواند و افزود: با توجه به پشتوانه مبارزاتی ملت قهرمان فلسطین، بی تردید قدس شریف با حضور محور مقاومت و مبارزان فلسطینی آزاد خواهد شد و طرح های قلابی مانند طرح معامله قرن ناکام خواهد ماند.

لاریجانی با ابراز تأسف از سیاست برخی دولتهای کشورهای اسلامی در برابر رژیم صهیونیستی تصریح کرد: طرح موسوم به معامله قرن در روحیه مبارزان فلسطینی و محور مقاومت هیچ خللی ایجاد نخواهد کرد و امت اسلامی پشتیبان ملت مظلوم فلسطین خواهند بود.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه این گفت و گوی تلفنی  بر لزوم همگرایی کشورهای اسلامی در سطوح مجالس و دولتها برای حمایت از حقوق مردم فلسطین تأکید کرد و افزود: بی تردید این خطای راهبردی ترامپ و رژیم صهیونیستی، موجب حمایت مضاعف و بیش از پیش ملتهای اسلامی از فلسطین خواهد شد.

دکتر لاریجانی در پایان گفت و گوی  تلفنی خود با اسماعیل هنیه بر حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از محور مقاومت در برابر رژیم اشغالگر قدس تأکید کرد.

 اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی(حماس) نیز در این گفت و گوی تلفنی  با قدردانی از حمایت های همیشگی رهبر معظم انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران از ملت مظلوم فلسطین گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره در خط مقدم حمایت از مردم فلسطین و محور مقاومت قرار داشته و این همواره موجب دلگرمی مبارزان فلسطینی بوده است.

رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس، طرح معامله قرن را توطئه ای علیه فلسطین و امت اسلامی دانست و افزود: این طرح خباثت بار صهیونیستی-آمریکایی کمترین حقوق مردم فلسطین و حق بازگشت آوارگان فلسطینی را هم پایمال کرده است.

 اسماعیل هنیه سرنوشت طرح معامله قرن را فضاحت بار خواند و افزود: ملت فلسطین و گروه های مبارز  با مقاومت شجاعانه و اتحاد در برابر رژیم صهیونیستی، این نقشه شوم را شکست خواهند داد.

وی در پایان خواهان وحدت و ایستادگی  کشورهای اسلامی در برابر توطئه های آمریکا و رژیم اشغالگر قدس تا آزادی قدس شریف شد.

طرح خائنانه معامله قرن به زباله دان تاریخ می رود

دکتر علی لاریجانی در گفت و گوی تلفنی با زیاد نخاله، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی نیز با تأکید بر پشتیبانی ملت های مسلمان و آزاده جهان از مردم قهرمان فلسطین تصریح کرد: امروز محور مقاومت با قدرت بیشتری در برابر زیاده خواهی های رژیم صهیونیستی و حامیانش تا پیروزی نهایی خواهد ایستاد.

رییس مجلس شورای اسلامی، اتحاد و هماهنگی گروه های مبارز فلسطینی در برابر طرح معامله قرن را ستودنی خواند و افزود: با نصرت الهی و حمایت مجالس کشورهای جهان، رژیم صهیونیستی از سرزمین های فلسطینی بیرون رانده خواهد شد. وی همچنین بر حمایت قاطع جمهوری اسلامی ایران از آزادی قدس شریف تاکید کرد.

در ادامه این گفتگوی تلفنی زیاد نخاله، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین طرح معامله قرن را چالشی بزرگ در برابر همه امت اسلامی دانست و گفت: این طرح  قلدرمأبانه، بازگشت به نظام برده داری آمریکاست وملت های اسلامی باید با اتحاد و قبول مسئولیت در برابر رژیم اشغالگر قدس ظاهر شوند.

 زیاد نخاله همچنین با ابراز تأسف از سیاست برخی کشورهای اسلامی در موضوع فلسطین گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره با سیاستهای اصولی خود  پشتوانه  ای محکم و قوت قلب برای مبارزان فلسطینی در راه آزادی قدس شریف بوده است.

وی در پایان هماهنگی و وحدت هرچه بیشتر گروههای مبارز فلسطینی و محور مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی را ضروری و  مقاومت را مهمترین رکن مقابله با سیاست های تجاوزگرانه رژیم صهیونیستی خواند.

استفاده از ظرفیت بین المجالس کشورهای اسلامی برای مقابله با خیانت قرن

همچنین رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگوی تلفنی با سلیم الزعنون، رئیس مجلس فلسطین، طرح موسوم به معامله قرن را که توسط رئیس جمهور آمریکا ارائه شد، خیانت قرن خواند و آن را محکوم کرد.

دکتر لاریجانی با اشاره به جزییات و مفاد طرح موسوم به معامله قرن گفت:  این طرح، معامله ای پلید برای فشار  بر مردم مظلوم فلسطین بیش از هر زمان دیگر و  از صدر تا ذیل آن خیانت بار است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از اظهارات خود در این مکالمه تلفنی گفت: جمهوری اسلامی ایران با محکوم کردن اقدام بانیان و حامیان این طرح خائنانه، اطمینان دارد که با  پشتوانه مبارزاتی مردم و مقاومت ملت قهرمان فلسطین این طرح  نیز همانند دیگر توطئه های قبلی آمریکا و رژیم صهیونیستی، به شکست می انجامد.

دکتر لاریجانی در پایان این گفت‌وگوی تلفنی بر لزوم اقدام همه کشورهای اسلامی در مخالفت با طرح خیانت قرن و حمایت از حقوق مردم مظلوم فلسطین تاکید کرد و افزود: از ظرفیت بین المجالس کشورهای اسلامی PUIC  در جهت پشتیبانی از حقوق حقه فلسطینیان  ممانعت از اجرای طرح پلید معامله قرن استفاده خواهیم کرد.

سلیم الزعنون رئیس مجلس فلسطین نیز در این گفت‌وگوی تلفنی با قدردانی از حمایتهای همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از مردم و آرمان فلسطین در مجامع منطقه ای و جهانی گفت: توطئه های استکباری آمریکا، رژیم صهیونیستی و حامیانشان نه تنها علیه سرزمین تاریخی و اصیل فلسطین  بلکه در ضدیت با مصالح و منافع تمامی کشورهای اسلامی است.

وی  افزود: ما با تمام توان خود در برابر این توطئه خواهیم ایستاد و نمی گذاریم سرزمین های اشغال شده فلسطین، جولانگاه نقشه های خباثت بار رژیم صهیونیستی و حامی اصلی اش آمریکا شود.

رئیس مجلس فلسطین در پایان از تمامی کشورهای عربی و اسلامی خواست تا در برابر توطئه های آمریکایی- صهیونیستی  از جمله  طرح مجرمانه و خیانت بار  معامله قرن ایستادگی کنند  و به حمایت از مردم مظلوم فلسطین بشتابند.

نظرات کاربران

Parameter:452499!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین